ТЦК не готові до напливу людей - адвокат / Фото УНІАН

У тому випадку, якщо військовозобов'язані будуть масово звертатися до територіальних центрів комплектування (колишні військкомати) для отримання дозволів на переміщення по країні, роботу цих установ буде паралізовано.

Таку думку висловив адвокат Юрій Мельник в ефірі Радіо НВ.

За його словами, ТЦК до напливу за документами людей не готові.

"Вже зараз неодноразово ми допомагаємо певним особам, супроводжуваним до військкомату, тому що є непоодинокі випадки порушення законодавства і прав. < ... > Простояти в черзі для того, щоб тільки потрапити до військкомату, можна не одну годину. Прийняття такого порядку значно збільшить наплив людей у військкомат, що може паралізувати їх роботу взагалі", - прогнозує експерт.

Що цьому передувало

Раніше Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що норма закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", який діє з 1992 року, передбачає, що "у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов'язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки".

Згодом головком ЗСУ Валерій Залужний запевнив, що жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб не було, але військовозобов'язані повинні стати або відновитися на військовому обліку.