Зеленський хоче легалізувати в Україні канабіс для медичних потреб / Ілюстрація REUTERS

Президент України Володимир Зеленський пояснив, що питання всенародного опитування 25 жовтня, яке стосується доцільності легалізації в України медичного канабісу, має стати підгрунтям для відповідного законопроекту.

Читайте такожУ поліції закликали не бити й не ображати людей, які проводитимуть опитування від Зеленського

Як повідомляє ТСН, про це глава держави розповів в інтерв’ю чотирьом українським телеканалам, зокрема "1+1".

"Люди наші не такі дурні, як вам здається. Вибачте, будь ласка. Люди повинні читати. Люди мають усі джерела отримувати інформацію. Нехай читають, нехай отримують інформацію. Не треба говорити і брехати, які там наркотики, коли ми говоримо про наркотики і про роботу правоохоронних органів. До речі, щодо питання контрабанди і наркотиків, у нас правоохоронці і СБУ працюють дуже добре. Але це не про медичний канабіс", - наголосив він.

На уточнення щодо думки фахівців, що за це питання має відповідати Національна академія медичних наук України, президент зазначив, що науковці ніколи не зможе вплинути на Верховну Раду.

"Через головний законодавчий орган ніколи не пройде цей закон. І коли ви цей закон побачите, я в цьому впевнений, що люди розберуться, вони побачать підтримку людей цього питання, повірте, тільки так можна працювати. Вони побачать, що люди це підтримують. І я, як президент, маю вже соціологію, я подам цей законопроєкт і нічого не буду боятися. Подам цей законопроєкт і буду знати, що в мене є підтримка і Ради, і людей. І я вважаю, що це важливо", - заявив Володимир Зеленський.

5 питань від Зеленського - що треба знати

  • 12 жовтня Зеленський заявив, що у день проведення місцевих виборів 25 жовтня перед українцями буде порушено п'ять суспільно важливих питань.
  • Це загальнонаціональне опитування, на відміну від референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків, наголосили в Офісі президента.
  • Так, громадян планують запитати: "Чи потрібно запровадити довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих масштабах?". Друге запитання стосуватиметься можливості створення на Донбасі вільної економічної зони.
  • Також українців запитуватимуть, чи потрібно скоротити кількість депутатів у Верховній Раді до 300; чи підтримують вони легалізацію в Україні медичного канабісу для зменшення болю у тяжких хворих та чи потрібно Україні на міжнародному рівні порушити питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram