Легенди українського футболу звернулися до Ради / фото: ФК Динамо Київ

Українські володарі "Золотого м'яча" Андрій Шевченко, Олег Блохін та Ігор Бєланов звернулися до Верховної Ради із закликом не політизувати розслідування діяльності Української асоціації футболу (УАФ) та її керівника Андрія Павелка.

Читайте такожПрезидент УАФ Павелко втратив батька

Текст листа опубліковано на сторінці Бєланова в Facebook.

"Ми з сумом спостерігаємо, як протягом вже понад двох років триває масштабна інформаційна війна проти Української асоціації футболу (УАФ). Однією з головних тем для маніпуляцій в рамках цієї брудної кампанії стала державна програма розвитку футбольної інфраструктури України.

Зі створенням наприкінці минулого року у Верховній Раді Тимчасової спеціальної слідчої комісії (ТСК) ми сподівалися, що народні депутати у співпраці з правоохоронними органами вивчать всі аспекти реалізації цієї програми та дадуть чіткі відповіді на питання: чи мали місце зловживання або всі звинувачення на адресу УАФ були надумані.

Тому ми свідомо не коментували діяльність ТСК з моменту її створення, щоб наша позиція не була розцінена як тиск на членів ТСК Верховної Ради. Ми щиро сподівалися, що півроку - достатній термін, щоб розібратися в проблемі. Однак, протягом шести місяців роботи ТСК склалося враження, що метою роботи комісії було не встановлення істини, а створення нового інструменту для маніпуляцій на цій темі.

Про це свідчать і останні заяви окремих народних депутатів, які ставлять політичні інтереси вище інтересів українського футболу. Є серйозні побоювання, що для деяких важливіше саме існування такої комісії, як технології для нових маніпуляцій, а не об'єктивні результати її роботи.

Тому просимо вас ні за яких обставин не допустити політизації роботи ТСК і виключити політику як таку, з цього питання при розгляді пропозиції про продовження роботи комісії".

Нагадаємо, Рада розслідує можливі факти порушення Павелка при будівництві в Україні футбольних полів зі штучним покриттям. ТСК запропонувала парламенту продовжити слідство ще на півроку.

Як повідомляв УНІАН, раніше в іноземній пресі з'явилася інформація про те, що ФІФА та УЄФА ведуть справу проти Павелка.