Євро-2020 через коронавірус перенесено на рік / фото REUTERS

Експерт Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) професор Сантьяго Мас-Кома оцінив можливість перенесення Євро-2020 повторно. 

Про це стало відомо з його інтерв'ю для Sport24.

Євро-2020 повинен був пройти в 12 містах Європи з 12 червня по 12 липня 2020 року, але через пандемію коронавірусу був перенесений на рік. 

"Я залучений в організацію масштабних заходів, запланованих на липень-серпень 2021 року. В усіх цих випадках ми дійшли висновку, що нинішнє ключове слово - це невпевненість, і що розвиток пандемії не дає підстав для оптимізму. Таким чином, в усіх випадках ми думаємо про план Б, тобто про нове відстрочення змагань", - стурбований професор Сантьяго.

"Ми знаємо випадки зараження в літаку, попри те, що усі пасажири були протестовані перед зльотом. Вірус передавався через інфікованих людей і тести не спрацьовували. Ви напевно знаєте, що обговорюється можливість чергового перенесення Олімпійських ігор в Токіо. І це попри те, що в Японії друга хвиля COVID - 19 проходить з досить низькими показниками захворюваності. 

Але у будь-якому разі я б не став відмітати можливість нового відстрочення. Врешті-решт, не можна виключати можливість нових суворих локдаунів в деяких країнах, навіть з урахуванням того, які катастрофічні економічні та соціальні наслідки принесуть ці заходи", - вважає експерт. 

Читайте такожЄвро-2020: визначилися останні учасники турніру

Євро-2020: що потрібно знати

  • Через пандемію коронавірусу чемпіонат Європи був перенесений на 2021 рік, проте збереже назву "Євро-2020". 
  • У 2021 році турнір повинен стартувати 11 червня і триватиме до 11 липня - в цей день відбудеться фінальний матч на "Уемблі" в Лондоні.
  • В УЄФА раніше розповіли про можливості проведення Євро-2020 в одній країні.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram