Перезавантаження смартфона: які переваги дає ця процедура / фото ua.depositphotos.com

Багато хто з власників смартфонів, можливо, навіть не підозрює, що їх девайс має опцію перезавантаження. Все ж ми звикли, що телефон, на відміну від того ж ноутбука, працює безперервно в режимі нон-стоп. Однак час від часу і йому  потрібно перезавантажуватися.

Як правило, перезавантаження – перше, що рекомендується зробити, якщо смартфон заглючив чи перестав реагувати на дотик. Втім, як показує практика, цю процедуру корисно виконувати на регулярній основі, особливо якщо ваш телефон старий або потужності процесора вже не вистачає в 2023 році.

Навіщо перезавантажувати смартфон, якщо все і так працює добре

Сама процедура перезавантаження не обмежується простим "вимкнув/ увімкнув". Коли ми використовуємо телефон, різні програми та процеси можуть займати оперативну пам'ять, впливаючи на його роботу. Перезавантаження допомагає очистити "сміття", забезпечуючи плавну і ефективну роботу пристрою.

Відео дня

Також, якщо у вас на телефоні "загубилися" віруси, вони як раз таки мешкають в оперативній пам'яті смартфона, яка залежить від того, працює смартфон або не працює. Тому перезавантаження може відключити небезпечну програму.

Ще перезавантаження може бути корисне після установки оновлень. Воно дозволяє системі коректно впровадити нові зміни, забезпечуючи безпеку і актуальність функціонала вашого пристрою. В іншому випадку нововведення можуть не набрати чинності і ними не можна буде користуватися. 

І наостанок, перезавантаження навіть новенького смартфона сприяє більш ефективному управлінню енергоспоживанням. Це особливо важливо для збереження заряду акумулятора і продовження терміну служби пристрою.

Як часто потрібно перезавантажувати телефон

На відміну від комп'ютерів або ноутбуків, смартфони та інші мобільні пристрої рідко піддаються перезавантаженню, оскільки вони в більшій частині часу знаходяться в режимі очікування.

Фахівці рекомендують проводити процедуру перезавантаження хоча б один раз в тиждень. Це допоможе звільнити оперативну пам'ять від тимчасових файлів, запобігти накопиченню непотрібних даних і поліпшити загальну продуктивність пристрою. Не кажучи вже про глюки і підвисання.

Втім, частота перезавантажень так само може змінюватися і залежати від ваших особистих уподобань. Знайдіть оптимальний для себе графік перезавантажень, який відповідає вашим потребам і сприяє підтримці стабільної роботи вашого смартфона.

false

Раніше УНІАН ділився лайфхаком, як швидко почистити динаміки смартфона за допомогою однієї програми. Якщо проводити подібну чистку хоча б раз на місяць, похід в сервісний центр вам не загрожує.

А якщо ви в пошуках смартфона, запасу продуктивності якого вистачить на багато років, бенчмарк AnTuTu ділився рейтингами найпотужніших Android-смартфонів на ринку. Є рейтинг флагман і смартфонів середнього класу.

Вас також можуть зацікавити новини: