Ці налаштування смартфона допоможуть зберегти зір: увімкніть їх прямо зараз / ua.depositphotos.com

Сучасні смартфони стали невід'ємною частиною нашого повсякденного життя, але їх активне використання дає серйозне навантаження на очі, і, як наслідок, призводить до падіння зору. Так, є спеціальні смартфони з немерехтливими OLED-екранами, по суті, це найбезпечніші смартфони для очей, але їх рідко зустрінеш.

Якщо ви самі помічаєте, що багато часу проводите з гаджетом в руках, до тієї міри, що відчувається втома, варто подбати про свої очі. Щоб мінімізувати їх втому від екранів, необхідно змінити деякі налаштування екрана смартфона. Вони вбудовані в смартфони Android та iPhone за замовчуванням.

Ці налаштування смартфона допоможуть зберегти зір

Більшість офтальмологів сходяться на думці, що смартфон найкраще тримати на відстані 40-60 сантиметрів від очей. Це вважається безпечною відстанню між очима та смартфоном.

Відео дня

Втім, у багатьох користувачів це викликає певні труднощі й ще більше змушує примружуватися та вдивлятися в екран. І це фундаментальне правило: чим сильніше ви напружуєте очі, тим вище ризик погіршення зору.

Розв'язання проблеми очевидне – збільшити розмір шрифту  масштабування екрана, за бажанням). Йдемо в налаштування і по шляху "Екран" → "Розмір тексту" вибираємо для себе відповідний шрифт.

false

Інше, не менш важливе налаштування – "Автояскравість", у якої низка плюсів. Воно не тільки дозволяє збільшити час роботи батареї смартфона, але, до того ж позбавляє користувача від необхідності самостійно міняти повзунок яскравості при найменшій зміні освітлення.

З увімкненою автояскравістю ваш смартфон автоматично адаптує яскравість екрана до навколишнього середовища. За допомогою датчиків світла на передній панелі пристрій вимірює рівень освітленості та регулює яскравість екрана відповідним чином.

false

І нарешті, рекомендується активувати функцію DC Dimming, яка в рази знижує навантаження на очі. Її суть полягає в тому, що вона дозволяє смартфону регулювати яскравість екрана без мерехтіння шляхом зміни напруги. 

  • Налаштування → розділ "Екран" → Вмикаємо "Усунення мерехтіння" чи "DC Dimming".

Важливо зауважити, що ця функція доступна не у всіх смартфонах, але якщо вона є, її варто обов'язково включити. 

false

Окрім налаштувань вище, для підтримки здоров'я своїх очей рекомендується проводити регулярні перерви у використанні смартфона, особливо при тривалому читанні або перегляді контенту на екрані. Також рекомендується дивитися вдалечінь на об'єкти протягом декількох хвилин кожні 20-30 хвилин. Тільки таким чином можна знизити негативний вплив смартфона на очі і зберегти зір в хорошому стані.

Раніше УНІАН ділився лайфхаком, як очистити пам'ять на будь-якому телефоні, не видаляючи нічого потрібного. І розповідав, як перевірити вологозахист телефону, не занурюючи його у воду.

Вас також можуть зацікавити новини: