Якщо отримання препарату є дводозовим, то пасажири мають отримати обидві дози / УНІАН, Марина Григоренко

Кіпр починаючи з понеділка, 10 травня, не вимагатиме від туристів, щеплених проти коронавірусу, самоізолюватися після приїзду або робити тест на ковід.

Відповідний наказ оприлюднило Міністерство охорони здоров'я країни.

Читайте такожІталія скасовує карантин для туристів з деяких країн (список)

Ослаблення стосуватиметься всіх вакцинованих туристів, які мають підтвердження щеплення в ЄС, країнах єврозони (Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія), а також Швейцарії, Ізраїлю, Великобританії, Росії, ОАЕ, України, Йорданії, Лівану, Єгипту, Білорусі, Сербії, Катару, Бахрейну США, Вірменії, Грузії, Канади та Кувейту.

"Ці пасажири повинні мати сертифікат про щеплення, дозволені Європейським регулятором медпрепаратів EMA (Pfizer / BioNTech, AstraZeneca, Moderna, Janssen) або Sputnik V, і закінчити всі необхідні дози", — йдеться в повідомленні.

Якщо отримання препарату є дводозовим, то пасажири повинні отримати обидві дози та можуть подорожувати через тиждень після другого щеплення. Тим, хто отримав однодозову вакцину Janssen дозволяється в'їжджати через два тижні після щеплення.

Всі пасажири повинні заповнити CyprusFlightPass за 24 години до свого вильоту.

Паспорта вакцинації: що відомо

  • У лютому повідомлялося, що цифрові паспорти з інформацією про вакцинацію проти COVID - 19 для мандрівників, над яким працює Міжнародна асоціація повітряного транспорту, можуть бути запущені "протягом декількох тижнів".

  • Створенням паспортів вакцинації займалася не тільки IATA. У січні кілька технологічних і медичних компаній, серед яких Microsoft, Salesforce та Oracle, запустили ініціативу з розробки такої технології. Повідомлялося і про місцеві системи, наприклад, в Данії або Лос-Анджелесі.
  • У ЄС ідея про надання тим, хто вакцинувався від COVID-19, сертифіката для можливості подорожувати - так званого "паспорта вакцинації" - викликала суперечки. Країни з розвиненим туристичним сектором, як правило, були більш прихильні до цієї концепції, наприклад, Італія, Болгарія, Португалія, Словенія та Іспанія.
  • У січні прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс закликав ввести свідоцтво про вакцинацію, щоб відновити поїздки. Кіпр також наполягав на тому, щоб вакцинованим мандрівникам дозволили відмовитися від тестування і карантину під час подорожей по країнах ЄС.
  • У Єврокомісії планували до кінця березня представити проект "цифрового зеленого паспорта" для вакцинованих від коронавірусу. Введення паспорта вакцинації називалося надійним шляхом для скасування обмежень, також це повинно сприяти відновленню вільних подорожей по Європі.
  • На початку березня президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що уряди 27 країн-членів Європейського Союзу повинні негайно розпочати технічну роботу щодо впровадження до літа сертифікатів щеплень проти COVID-19.

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм канал УНІАН.Туризм.