Ще два бронетранспортери місія ОБСЄ зафіксувала в Донецьку \ фото УНІАН

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі заявляють, що зафіксували розміщення трьох самохідних гаубиць та п'ятьох реактивних систем залпового вогню "Град" на окупованій частині Донбасу.

Читайте такожДзвінка Путіна достатньо, щоб ОБСЄ отримала вільний доступ на Донбасі - Німеччина в ООН

Як повідомляється у звіті місії за період з 19:30 12 лютого до 19:30 13 лютого, опублікованому сьогодні на сайті ОБСЄ, місія продовжила здійснювати моніторинг відведення озброєння, передбаченого Мінським меморандумом, а також Комплексом заходів із виконання Мінських угод і доповненням до нього щодо відведення танків з озброєнням калібру до 100 мм.

Зокрема, у непідконтрольних урядові України районах 12 лютого безпілотний літальний апарат СММ малого радіуса дії виявив три самохідні гаубиці (2С1 «Гвоздика», 122 мм) на полігоні поблизу населеного пункту Софіївка (колишня назва Карло-Марксове, за 40 км на північний схід від Донецька).

На полігоні поблизу Софіївки також спостерігачі помітили п'ять бойових машин піхоти (ймовірно, БМП-1) і броньовану ремонтно-евакуаційну машину (ймовірно, БТС-4A).

Ще два бронетранспортери (МТ-ЛБ) зафіксовано у Донецьку.

Крім того, 13 лютого місія зафіксувала п'ять реактивних систем залпового вогню (БМ-21 «Град», 122 мм) на північній околиці населеного пункту Хрустальний (колишній Красний Луч, 56 км на південний захід від Луганська) і міномет (невстановленого типу, 120 мм) біля Молодіжного (63 км на північний захід від Луганська).