ЗСУ збили ворожий А-50 / скріншот з відео

Літак А-50 - це літак дальнього радіолокаційного виявлення та управління, що забезпечував контроль повітряної обстановки та управління оперативно-тактичною авіацією.

Про це написав військово-політичний оглядач Олександр Коваленко. Він зазначив, що завдяки цьому літаку російські окупаційні війська не тільки отримували інформацію про присутність у повітряному просторі України тактичної авіації ЗС ЗСУ, а й дізнавалися про пуски ракет з української сторони, отримували цілевказівку для своєї тактичної авіації та ракетних ударів і навіть підвищували дальність ураження комплексів ППО ЗРС С-400.

Аналітик нагадав, що ці літаки випускалися з 1985 року, але станом на сьогодні в РФ їх виробництво відсутнє. Загалом таких літаків у складі ВКС РФ, за даними аналітика, 9, але один на нескінченній модернізації, два потребують ремонту, один зазнав ушкоджень ударним дроном радіотехнічного комплексу "Джміль" у Білорусі, а 14 січня один із них пішов у вічне піке - його було збито.

Відео дня

"Фактично, до 23 лютого 2023 року повністю боєздатними були тільки 4 літаки А-50... Були", - наголосив Коваленко.

Він зазначив, що вартість одного такого літака оцінюється в середньому в $400 млн.

Збиття ворожого А-50

Буквально годину тому стало відомо, що над Азовським морем було збито російський літак дальнього радіолокаційного виявлення та управління А-50.

А 14 січня впав російський літак А-50 в акваторії Азовського моря. Українська армія повідомила також про підбиття борту Іл-22.

Вас також можуть зацікавити новини: