Активні бої за Авдіївку тривали 4 місяці / фото instagram.com/libkos

При обороні Авдіївки Силам оборони України вдалося завдати російським окупантам таких втрат у живій силі, які перевищують загальне населення міста до початку війни.

Про це боєць "Легіону Свободи" Максим Морозов розповів в ефірі інформаційного телемарафону. Він нагадав, що українські захисники відбивали російський штурм Авдіївки впродовж 10 років.

"Ця легендарна  битва дійсно була варта того, бо за цей період ця битва породила не одного героя. Ми пам'ятаємо Да Вінчі. Він саме в Авдіївці став легендарним командиром. Він став більш відомими широкому загалу. Але Авдіївка породила не одного героя, які вже віддали життя за Українську державу і які ще продовжують боротьбу", - відзначив Морозов.

За його словами, до повномасштабного вторгнення Авдіївка була "кузнею кадрів" офіцерів і легендарних бійців, які ніколи не відступали перед обличчям ворога.

"У цьому була унікальність Авдіївки. Ми збиралися там на базі "Правого сектора", обмінювалися певною інформацією, знаннями і так далі", - додав Морозов.

Бої за Авдіївку - як це було

Він сказав, що з початком повномасштабного вторгнення Росії біля Авдіївки набагато зросла інтенсивність боїв.

"Зараз відбувся апогей цих численних битв, численних штурмових дій. На жаль, коли перші штурми були відбиті, ворог напевно завдяки якійсь своїй агентурі, яка у нас тут є, зрозумів певну плачевність ситуації на Авдіївському напрямку (для Сил оборони України - УНІАН), а саме тим, що був великий дефіцит артснарядів, був певний дефіцит дронів-камікадзе і була проблема з ротацією піхоти. Тобто, піхота бригад, які обороняли Авдіївку, була надзвичайно втомлена, зазнавали постійно втрат", - наголосив Морозов.

Українські військові після двох років відбиття штурмів в Авдіївці потребували ротації, а ворог постійно накопичував сили, бо російські загарбники мають можливість дуже швидко поновлювати мобілізаційний резерв.

"Ми розуміємо, що кількість ув'язнених, так званих зеків, на Московії величезна кількість, і це є ресурс, яким можна надзвичайно швидко поновлювати піхоту", - повідомив боєць.

Водночас, він переконаний, що Авдіївку варто було тримати і обороняти усі ці місяці і роки, бо на цьому напрямку ворог поніс десятки тисяч втрат.

"Я не хочу абсолютно розводити браваду, але навіть за моїми скромними підрахунками - це десятки тисяч. І ця 30-тисячна Авдіївка дійсно стала кісткою у горлі для московита. Я вважаю, що ворог поніс більше втрат, саме ліквідованих, не кажу про поранених, більше, ніж населення самої Авдіївки. Я вважаю, що населення Авдіївки було 36 тисяч, ворог поніс не менші втрати, чим населення Авдіївки", - додав він.

Останні бої перед виходом з міста

За його словами, українські захисники Авдіївки отримали безапеляційний наказ виходити з міста. Його підрозділ вийшов без втрат.

"Але як зрозуміли, що Авдіївка впаде? Це звичайно був січень місяць 2024 року, тому що дуже інтенсивно ворог почав використовувати керовані авіабомби. Це було бомбардування величезною кількістю - статистичні відділи кажуть, що більше 500 КАБів було скинуто на невеличке місто Авдіївка, яке площею менша за будь-який район Києва", - наголосив Морозов.

Також окупанти почали вчитися на помилках і використовувати перевагу у живій силі та техніці.

"Перевага у живій сили дозволила їм завершити цю операцію з взяття Авдіївки і продовжувати певні наступальні дії в бік Ласточкине", - сказав він.

Окремо він розповів, що при штурмі Авдіївки окупанти залучали окремих представників народів країн Африки та Азії, а саме мігрантів, які стали мобілізаційним ресурсом для Москви.

Бої за Авдіївку - що відомо

Як повідомляв УНІАН, раніше боєць 110-ї бригади, старший солдат Віктор Біляк розповів, що вихід українських захисників з оточеної російськими загарбниками Авдіївки став одночасно дорогою смерті і життя. Українські військові знали, що якщо під час відходу когось поранить, то пораненого там і залишать, а допомогу ніхто надавати не буде.

Біля Авдіївки зараз ворог робить абсолютно все, щоб проломити оборону ЗСУ на нових рубежах. Про це сказав заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорін в ефірі телемарафону єдиних новин. 

Вас також можуть зацікавити новини: