Грабський озвучив три сценарії розвитку ситуації на півдні / facebook.com/24th.brigade/

Нинішня військова ситуація на півдні України може розвиватися за одним з трьох сценаріїв.

Такий прогноз озвучив 24 каналу військовий експерт Сергій Грабський.

Перший сценарій, за його словами, передбачає Наступ росіян. Такий варіант Грабський оцінює як малоймовірний з огляду на успішні удари ЗСУ. Другий - контрнаступ ЗСУ. 

Відео дня

"І ми, і противник піднімаємо ставки в цій грі. І ми можемо прийти до такої ситуації, коли обидві сторони, вибачте, скажуть "пас", - так коментує експерт третій можливий варіант, додаючи, що при ньому ЗСУ перейдуть до оборони, не маючи ресурсів для наступу. Не буде такої можливості і в окупантів.

За його оцінками, які підтверджують деякі західні аналітики, перспектива "відбити" захоплені Росією території за наступні три-шість місяців здається нереальною. Грабський нагадав, що просування вперед є вкрай складною роботою.

"Це і надзвичайно велика напруженість сил і засобів, і висока концентрація сил і засобів, і постійне переміщення і динаміка бойових дій абсолютно різна", - говорить він, попереджаючи про довгу і виснажливу війну, яка на нас чекає попереду.

Раніше британська розвідка повідомляла, що російські окупанти не можуть використовувати два основних автомобільних мости для постачання угруповання на західному березі Дніпра в Херсонській області. В результаті всі поставки для війська РФ розміром кілька тисяч залежатимуть від двох понтонних поромних переправ.

У свою чергу американські аналітики прогнозують, що РФ, ймовірно, втратить здатність захищатися від будь-яких контратак на Херсонщині.

Напередодні глава Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив, що верхівка окупантів залишає правобережну частину Херсонської області.