В Україні продовжують реєструвати випадки самовільного залишення частини військовими, а експерти вважають, що ця проблема має доволі значні обсяги.
В інтерв'ю "Українському радіо" юристка, фахівчиня БФ ВО "Веста" Людмила Кормош розповіла, чим відрізняється адміністративна відповідальність за СЗЧ від кримінальної.
"Строком. Якщо людина вклалася у три дні, то на неї чекає адміністративна відповідальність. Якщо ж це понад 10 діб і особа, наприклад, перебуває в госпіталі на лікуванні, таке СЗЧ можна оскаржити в суді", - пояснила юристка.
Після того, як командиром буде виявлено самовільне залишення частини, проходження військової служби порушником буде призупинено, зазначила Кормош. Крім того, такий військовий перестане отримувати грошове забезпечення та військовий стаж, а також соціальні та правові гарантії.
"З моменту, коли людина повертається на службу, всі ці гарантії поновлюються", - підкреслила Кормош.
Крім цього, юрист поділилася, що в армії поширені й інші види злочинів, окрім СЗЧ:
"Люди бувають різними. Тому ці різні люди можуть скоювати абсолютно різні злочини. Хтось може щось вкрасти, хтось може побити свою дружину або дитину. У нас є великі проблеми з проходженням ВЛК і МСЕК, що породжує корупцію. Корупційні злочини змушені скоювати в деяких випадках військовослужбовці, щоб отримати групу інвалідності. Левова частка оскаржень у судах стосуються висновків ВЛК і МСЕК".
СЗЧ в армії - важливі новини
Раніше УНІАН писав, що 47 окрема механізована бригада за два дні отримала сотні заявок від бійців у СЗЧ, які хочуть повернутися в армію. У своєму Telegram-каналі вони запустили чат-бот для тих, хто самовільно залишив свою частину.
Крім того, у ДБР повідомили, скільком бійцям за місяць суди дозволили повернутися на службу після СЗЧ. За їхніми словами, тільки в жовтні суди у Львівській, Івано-Франківській, Волинській, Закарпатській та Тернопільській областях винесли близько сотні рішень не позбавляти волі таких військових.