Винищувачі F-16 можуть змінити баланс сил на фронті в Україні / фото US Air Force

Після озвученого і задекларованого наміру Бельгії загальна кількість винищувачів F-16, які Україна має отримати, починаючи з цього літа, збільшилася до 85, пише Forbes.

"Цього достатньо для забезпечення українського навчального підрозділу F-16 в Румунії, який наразі експлуатує 18 колишніх голландських F-16, а також оснащення еквівалента чотирьох ескадрилій по 16 літаків у кожній. Три додаткові літаки, ймовірно, будуть у резерві, щоб заповнити неминучі бойові втрати", - йдеться в публікації.

Бригадний генерал ЗСУ, командир Повітряного командування "Центр" Сергій Голубцов минулоріч заявив, що 64 західні літаки можуть досягти локальної переваги в повітрі, хоча й тимчасово.

Відео дня

За його словами, йому потрібні чотири оперативні ескадрильї винищувачів F-16, щоб отримати хоч якийсь шанс контролювати повітря на одній ділянці лінії фронту.

"Минуло більше року інтенсивної дипломатії між українськими, норвезькими, голландськими, датськими та бельгійськими чиновниками, але Голубцов, нарешті, отримав свої чотири ескадрильї", - констатує Forbes.

За словами генерала, найважливіші цілі F-16 будуть у повітрі.

"Озброєні ракетами класу "повітря-повітря" AIM-120, винищувачі зможуть "змусити противника повністю відмовитися від ударів, які він зараз завдає по певному району", заявив Голубцов. Генерал мав на увазі ескалацію російської кампанії планувальних бомбардувань. Із середини 2023 року винищувачі Су-30, Су-34 і Су-35 російських повітряних сил завдають ударів по українських позиціях і містах, використовуючи по 3000 бомб на місяць", - ідеться в статті.

Також вказується, що еквівалент чотирьох ескадрилій F-16 може змінити баланс сил на лінії фронту на користь України, "але це не відбудеться відразу":

"F-16 надходитимуть невеликими партіями протягом кількох років у міру того, як дедалі більше застарілих літаків проходитимуть капітальний ремонт, а також у міру того, як дедалі більше українських пілотів завершать своє навчання".

Винищувачі F-16 для України - актуальне

Як писав УНІАН, 28 травня стало відомо, що Бельгія зобов'язалася поставити Україні 30 своїх винищувачів F-16 до 2028 року. При цьому перші літаки мають бути поставлені вже "до кінця року". Це зобов'язання оформлено в угоді щодо гарантій безпеки, підписаній 28 травня в Брюсселі з нагоди візиту президента України Володимира Зеленського.

Пізніше прем'єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо уточнив, що Київ зможе використовувати винищувачі F-16 від Бельгії тільки на українській території.

Вас також можуть зацікавити новини: