Російські комплекси "Панцир-С1" не можуть збивати дрони / фото Міноборони РФ

Російський самохідний зенітний ракетно-гарматний комплекс (ЗРГК) "Панцир-С1" не здатний працювати по нашим дронам, оскільки він їх не "бачить". Про це заявив експерт з питань авіації Костянтин Криволап в ефірі Київ24, коментуючи удари по нафтопереробних заводах (НПЗ) Росії.

"Ураження НПЗ та нафтобаз - це абсолютно правильний та вірний шлях, яким будемо йти. Росія захистити всі ці системи не зможе - у них немає засобів, щоб нормально боротися з дронами", - заявив експерт.

Він також пояснив концепцію російської ППО та які цілі вона може уражати.

Відео дня

"Зробили систему С-300/С-400, яка середньої та великої дальності. Вона буде нібито розбиратися з крилатими та балістичними ракетами. А комплекс "Панцир" - з БПЛА та невисотними цілями. У "Панцирі" є і маленькі ракети, і артилерійське озброєння. Але виявилось, що по невеликих "розвідниках" або по БПЛА, які перевозять 50 кг вибухівки в необхідну точку простору, "Панцир" не здатен працювати, він їх не "бачить". І зрозуміло, що С-300 і С-400 теж не бачать. Тому у росіян зараз взагалі немає чим (збивати дрони - УНІАН). Вони почали використовувати засоби РЕБ, але ми навчилися їх долати", - пояснив Криволап.

Крім того, експерт зазначив, що удари по ворожих НПЗ впливають на відношення західних партнерів.

"Виявилося, що удари по НПЗ б'ють не тільки по Путіну, по російські економіці, по постачанню палива. Це дуже суттєво впливає на відношення наших партнерів до питань постачання нам озброєння, на вирішення питання: чи можна нам бити по території Росії. Це має дуже серйозний вплив", - додав він.

Як повідомляв УНІАН, у російському Башкортостані дрон Служби безпеки України уразив черговий НПЗ, цього разу - "Газпром нафтохім Салават".

Безпілотник влучив в установку каталітичного крекінгу нафти. "Це був дрон Служби безпеки, який встановив історичний рекорд, подолавши відстань у 1500 км", - наголосило джерело УНІАН. 

Відомо, що "Газпром нафтохім Салават" є одним із найбільших у Росії виробничих комплексів з нафтопереробки та нафтохімії. Цей НПЗ спеціалізується на виробництві бензину, дизпалива та інших видів нафтопродуктів. 

Вас також можуть зацікавити новини: