этот материал доступен на русском

До кінця року ЗСУ позбудуться радянських засобів радіозв'язку в бронетехніці

16:40, 08 серпня 2019
Зброя
3911 0
У ЗСУ триває переоснащення бойової броньованої техніки на сучасні засоби радіозв'язку / фото: ЗСУ / Міноборони

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу «Основні спроможності військ зв’язку Збройних Сил України на сучасному етапі» сказав начальник військ зв’язку ЗСУ — начальник Головного управління зв’язку та інформаційних систем Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Володимир Рапко.

Читайте такожМіноборони втратило інтерес до українського броньовика «Дозор-Б» і купує його польський аналог

"У військах зв'язку зараз відбувається трансформація системи управління до вимог і принципів НАТО. Це означає, що з наступного року, та в принципі і зараз з деяких питань, ми маємо бути сумісними по протоколах, порядках, правилах в опрацюванні документів з усіма країнами, що входять до країн НАТО", - зазначив Рапко.

Він додав, що у питанні приведення військ зв'язку до сумісності з аналогічними військами Альянсу здійснюється серйозна робота.

Водночас, Рапко заявив, що одним із головних здобутків у військах зв'язку є той факт, що система зв'язку ЗСУ, і в тому числі в районі проведення операції Об'єднаних сил, функціонує стійко. "Вона працює стійко на порядок вище, ніж це було в 2014, 2015, 2016 роках", - додав він.

Також він зазначив, що триває переоснащення бойової броньованої техніки на сучасні засоби радіозв'язку. "Я можу стверджувати, що до кінця цього року ніде у Збройних силах України не буде радянських радіостанцій на бронетанковій техніці. Вона може хіба що залишиться на базах, складах і арсеналах і буде чекати свого переоснащення", - наголосив він.

Крім того, Рапко заявив, що цього року було завершено будівництво стаціонарної системи супутникового зв'язку в ЗСУ. "До кінця цього року побудуємо польову компоненту цієї системи зв'язку, що в рази підвищить стійкість системи зв'язку, яка буде мало залежати від операторів різних форм власності. Не буде залежати від Укртелеком, Київстар, UMC (Vodafone) і Lifecell, Інтертелеком. Вона буде залежати лише від нас самих, американських і деяких інших провайдерів", - підкреслив він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter