За допомогою цих технологій можна адаптувати комплекси "Бук" під ракети AIM-7, каже Киричевський / фото ua.depositphotos.com

Сполучені Штати передають Україні технології FrankenSAM для модернізації та адаптації радянських засобів протиповітряної оборони під західні ракети. 

Як розповів в ефірі телеканалу "Еспресо" військовий експерт Defence Express Іван Киричевський, зокрема, за допомогою FrankenSAM можна буде адаптувати комплекси "Бук" під ракети AIM-7.

"Проект FrankenSAM передбачає адаптацію радянських ЗРК і ракет, які могли вже закінчитися, під американські, яких може бути цілком достатньо. Наприклад, адаптація комплексів "Бук" під ракети AIM-7. Цими ракетами можна буде збивати "шахеди", крилаті ракети, чи якісь цілі поблизу лінії фронту", – пояснив він.

Киричевський наголосив, що проект FrankenSAM – це революція протиповітряної оборони. За його словами, Україна отримає від США технології, які коштують сотні мільйонів доларів. 

"США передають нам технології, тому що недостатньо мати пускові установки, ще потрібно мати можливість їх обслуговувати. І саме для цього Пентагон передав ці технології. У рамках FrankenSAM нам передають технології, які коштують сотні мільйонів доларів. Проєкт FrankenSAM – це революція протиповітряної оборони. Серійну адаптацію американських ракет під радянські ЗРК ще ніхто не робив", – констатував експерт. 

Передача технологій FrankenSAM Україні

У Білому домі повідомили, що Міністерство оборони США передало Україні пакет технічних даних для початку місцевого виробництва систем протиповітряної оборони FrankenSAM.

За допомогою цих технологій можна поєднувати сучасні ракети "земля-повітря" західного зразка з пусковими установками, які були виготовлені ще за радянських часів, чи радарами, що вже є на озброєнні в українських військових. 

Ці системи будуть паралельно вироблятися в Україні та США. Такий підхід дозволить суттєво пришвидшити їхнє розгортання.

Вас також можуть зацікавити новини: