Нідерланди готові розглянути запит України на поставку винищувачів F-16 / Колаж УНІАН

Радіус дії перекинутих до Польщі натівських ППО Patriot дотягується до околиць Львова, повідомив в ефірі FREEDOM військовий експерт Іван Ступак. Це допоможе, в тому числі, розміщенню в цій частині України винищувачів західного зразка.

Це, серед іншого, може Україні допомогти також з розміщенням складів і баз з паливом: "Там можна розміщувати якісь нафтобази, склади, перевалочні пункти, ремонтні бази важкої техніки на нашому боці, але під захистом польської ППО. Це дуже непогане рішення і непоганий хід".

Він припустив, що п'ять систем Patriot закриють 90% неба над частиною України.

"Я просто поки не готовий сказати, що ці п'ять точно йдуть в Україну, а не, наприклад, три йдуть в Україну, два будуть на кордоні. Все ж залежить від політичної конструкції, як вона буде вибудувана. Якщо 5 зайдуть в Україну, а решта стоятимуть на кордоні, то це непоганий profit. Тобто, ми частину території на 90% захистимо від російських ракет. Плюс - там будуть якісь NASAMS, Gepard. Над цією територією можемо розгортати злітну смугу для авіаційної техніки", - сказав Ступак.

F-16 для України - що відомо

Міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстр заявив, що в його країні готові розглянути передачу Україні винищувачів F-16. Однак для цього Київ повинен направити запит на передачу згаданої техніки.

Пізніше президент України Володимир Зеленський закликав учасників зустрічі у форматі "Рамштайн" не гаяти часу та надати Україні літаки F-16 та далекобійні ракети.

На пропозицію Нідерландів також відреагували у США. Посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер сказав, що очікує на широку підтримку в США можливого рішення Нідерландів передати Україні винищувачі F-16.

Вас також можуть зацікавити новини: