У SIPRI розповіли про серйозне досягнення Китаю щодо ядерної зброї / колаж УНІАН з фото pixabay.com

Китайський лідер Сі Цзіньпін модернізує армію Китайської Народної Республіки, і його держава за останні 12 місяців збільшила свої запаси ядерних боєголовок швидше, ніж будь-яка інша країна, у тому числі Росія та США.

На початку 2023 року у КНР було 410 ядерних боєголовок, але за 12 місяців їхня кількість зросла до 500, пише The Times, посилаючись на відомості, отримані у Стокгольмському інституту дослідження проблем миру (SIPRI). "Цей арсенал все ще менший за арсенали Сполучених Штатів, які мають понад 3 700 боєголовок, і Росії, яка має понад 4 300 боєголовок. Але Китай, можливо, також вперше активно розгортає ядерні боєголовки на своїх ракетах "у стані високої бойової готовності", - зазначається у доповіді Інституту.

За відомостями експертів, китайська сторона також швидко розширює постачання міжконтинентальних балістичних ракет, які оснащені ядерними боєголовками.

Відео дня

Китай випробував свою першу атомну бомбу в 1964 році і став п'ятою підтвердженою ядерною державою. За офіційними відомостями, ядерну зброю мають РФ, США, Франція та Британія. Ядерними державами себе також оголосили Індія, Пакистан і Північна Корея. Варто зазначити, що, за відомостями ЗМІ, ядерні боєголовки також має Ізраїль, однак ізраїльська влада офіційно цього не визнала.

Під час "холодної війни" СРСР, з одного боку, і західні держави, з іншого, розробили і часто публікували чіткі ядерні стратегії, окреслюючи обставини, за яких вони будуть використовувати свої арсенали.

Китайський політичний лідер тих часів Мао Цзедун, який і дав дозвіл на проведення першого ядерного випробування своєю державою, описував ядерну зброю як "паперового тигра" - озброєння, цінність якого полягає виключно в ефекті страху. Він декларував таку політику КНР щодо ядерної зброї - вона буде використана лише для стримування і реагування на ядерний напад на його територію.

У 1996 китайська влада підписала Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань, який підтримала Організація Об’єднаних Націй.

Важливі світові новини - сьогодні це варто знати

У середині червня видання The New York Times підбило підсумки саміту "Великої сімки" (G7), який відбувся в Італії, та зазначило, що західні держави більше не вважають КНР своїм партнером, вбачають у ньому потенційного супротивника.

Варто зазначити, що китайську владу звинувачують у допомозі режиму російського диктатора Володимира Путіна, який з 24 лютого 2022 року веде повномасштабну війну проти України. 

Крім того, повідомлялося про загрозу вторгнення Китаю на тайванську територію. Нещодавно Сі Цзіньпін сказав очільнику Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн, що Штати нібито намагаються "підштовхнути" Китай до нападу на Тайвань.

Вас також можуть зацікавити новини: