этот материал доступен на русском

Business Insider: У США пояснили, коли проведуть перший за 30 років тестовий ядерний вибух

18:20, 28 травня 2020
Зброя
1431 0
Flickr/Mike McBey

Про це пише Business Insider з посиланням на високопоставленого чиновника в департаменті оборони США, відповідального за ядерну зброю. Його коментар прозвучав за кілька днів після появи інформації про те, що адміністрація Дональда Трампа обговорювала проведення першого тестового вибуху за кілька десятиліть.

Однак, Дрю Волтер, який обіймає посаду помічника міністра оборони США з ядерних питань, наголосив, що "не було ніяких змін у політиці" щодо відмови від ядерних випробувань.

Читайте такожThe Guardian: Армія США імітувала «обмежену» ядерну битву проти Росії під час навчань

В минулі вихідні видання Washington Post повідомило, що у Вашингтоні велося обговорення на найвищому рівні про можливість проведення перших ядерних випробувань з 1992 року. З того часу США покладаються на симуляції й випробування без ядерних зарядів, щоб оцінити стан і можливості свого ядерного арсеналу. Національна адміністрація ядерної безпеки, яка входить в структуру Департаменту енергетики, наразі контролює ці зусилля.

Волтер сказав, що "дуже швидкі випробування з обмеженою діагностикою можуть бути проведені за лічені місяці", якщо буде наказ президента з технічних чи геополітичних причин.

"Я думаю, це відбулося б відносно швидко", - запевнив військовий.

Однак, дані, зібрані з таких випробувань, були б мінімальними, зважаючи на швидку підготовку. На організацію повноцінного тесту, який би забезпечив велику кількість корисної інформації, знадобилися б роки. Згідно з президентським розпорядженням за 1993 рік, Національна адміністрація ядерної безпеки повинна бути здатною провести ядерні випробування за 24-36 місяців.

Читайте такожУ НАТО розповіли про важливість ядерної зброї для альянсу

Однак, "час реакції ядерних випробувань залежить від специфіки деталей випробувань". Волтер додав, що в разі потреби, Національна адміністрація ядерної безпеки обрала б місце в штаті Невада для проведення тестового вибуху.

Немає жодних юридичних перешкод для цього. США формально не ратифікували Угоду про заборону ядерних випробувань, яка не отримала підтримку Сенату в 1999 році. Китай теж підписав, але не ратифікував документ. Росія його ратифікувала. Але США публічно висловлюють сумніви, що Москва насправді дотримується взятих на себе зобов'язань.

Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter