Ілюстрація REUTERS

Міністр енергетики США Рік Перрі сьогодні визнав, що він «абсолютно точно» просив президента Дональда Трампа зателефонувати українському лідеру Володимиру Зеленському. І він робив це «багато разів». Однак, прохання було поговорити з президентом України про енергетику, а не про Джо Байдена чи його сина.

Як пише CNN, під час прес-конференції у Вільнюсі Перрі сказав, що він дійсно говорив Трампу про те, що обговорення енергетичних питань добре послужить інтересам обох країн. Його слова прозвучали на тлі повідомлень, що Трамп розповідав американським депутатам, як Перрі закликав його зробити горезвісний дзвінок українському президенту 25 липня. І ця розмова тепер в епіцентрі скандалу, який призвів до початку процедури імпічменту з ініціативи демократів у Палаті представників.

Читайте такожBloomberg: Геополітична важливість України вислизає з поля зору

«Це точно, я багато разів просив: «Пане президенте, ми вважаємо, що в інтересах США й України, щоб ви й президент України провели розмову й обговорення наявних можливостей». Тож так, це точно», - визнав Перрі.

Деякі дипломатичні повідомлення, які оприлюднив колишній представник США в Україні Курт Волкер, свідчать, що особистий адвокат Трампа Руді Джуліані працював над організацією телефонної розмови із Зеленським. Повідомлення також свідчать, що кілька інших дипломатів США включно з Волкером теж працювали в цьому напрямку. Американське Міністерство енергетики підтвердило, що Перрі «підтримував і заохочував» Трампа провести бесіду із Зеленським, але на тему енергетики й економіки. Щоправда, ці теми не підійматися під час телефонної розмови 25 липня.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram