У краватці з триколором РФ Бабіш з'явився під час покладання квітів / фото: ČTK

Прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш прийшов на заходи, присвячені річниці Оксамитової революції, в краватці кольори російського прапора.

Читайте такожНа мосту в Станиці Луганській з'явилися російські триколори (фото)

На це звернули увагу чеські ЗМІ, зокрема Lidovky.

"Прем'єр-міністр Андрій Бабіш під час недільних святкувань річниці протестів проти комуністичного тоталітаризму, одягнув краватку з російським триколором, але пізніше змінив її на чеську", - пише видання.

У краватці з російським триколором глава уряду з'явився під час покладання квітів на Народному проспекті в Празі. Однак пізніше, виступаючи в Національному музеї, він вже був у краватці з чеським триколором.

Фото: ČTK

Варто зауважити, що російський і чеський триколори складаються з однакових кольорів, але відрізняються порядком їх розміщення. У чеському триколорі - це біла, червона і синя смуги, а в російському - біла, синя і червона.

Як повідомляв УНІАН, у Празі 17 листопада відбулася масова хода в пам'ять про студентської акції 17 листопада 1989 року, з якої почалися головні події Оксамитової революції.

Як відомо, події листопада-грудня 1989 року призвели до усунення від влади комуністичної партії та послідовної відмови від соціалістичного режиму в тодішній Чехословаччині. Попри початкові зіткнення демонстрантів з силами безпеки, революція здійснилася безкровно, що й стало основою для її назви – "оксамитова".

Напередодні 30-річчя революції чверть мільйона чехів провели у Празі антиурядовий мітинг. Мітингувальники вимагали відставки прем'єр-міністра країни Андрія Бабіша і міністра юстиції Марії Бенешової.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram