Понеділок,
23 жовтня 2017
Наші спільноти

"Панамський скандал": Викривач офшорів пояснив мотиви свого вчинку

Викривач, який передав журналістам "панамський архів", пояснив, чому прийняв таке рішення. Він написав статтю на 1800 слів, де оголосив про готовність передати нові дані.

REUTERS
REUTERS

Особа, що ховається під загальноприйнятим псевдонімом Джон Доу, уточнила, що не працює на якусь державу або спецслужби, пише Слон.

За його словами, на тлі скандалу найбільш обговорюваною темою стало визначення того, що «в системі» легально, а що – незаконно. Доу зазначив, що офшорні компанії усвідомлювали незаконність своїх дій, і тому повинні понести покарання «без будь-яких поблажок».

У мережу викладуть базу даних з документами із "панамського архіву"

Він також зажадав від влади різних країн прийняти закони, що захищають викривачів. Ще однією пропозицією Доу стало введення обов'язкової публікації даних комерційних компаній, включаючи інформацію про справжніх кінцевих бенефеціарів.

«Ухилення від податків можна перемогти, якщо влада продовжить брати гроші від еліт найбільш високого рівня», – зазначив автор статті. Доу додав, що на даний момент виявилися скомпрометованими безліч гілок влади і сфер бізнесу: банки, фінансові регулятори і податкові органи, суди, медіа та юридичні компанії.

«Загальним підсумком всіх цих поразок стало повне вимивання етичних стандартів, яке, в кінцевому рахунку, веде до того, що ми називаємо капіталізмом, але насправді рівносильно економічному рабству», – написав викривач.

Нагадаємо, так звані "Панамські документи, отримані після витоку інформації, викривають діючих і колишніх глав держав в ухиленні від сплати податків, відмиванні грошей та уникненні відповідальності.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку