Радник Трампа був партнером фірми, керівник якої хотів продати дані радянській розвідці – ЗМІ

10:15, 24 грудня 2016
1042 0

Кандидат на посаду радника обраного президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Майкл Флінн був партнером технологічної компанії Brainwave Science на чолі з бізнесменом, який визнав себе винним в спробі продати вкрадений науковий матеріал в 1980-ті роки колишній радянській розвідці КДБ. 

Майкл Флінн / REUTERS

Про це пише The Washington Post.

Відставний генерал-лейтенант Флінн приєднався до консультативної ради компанії Brainwave Science в лютому, що показують документи компанії. Фірма з Массачусетса розробляє дискусійну технологію оцінки того, чи брешуть люди під час допитів шляхом вимірювання мозкових хвиль.

Один з двох членів ради директорів Brainwave Science  був Сабу Кота, інженер-програміст індійського походження, який у 1996 році визнав себе винним в продажі вкраденого біотехнологічного матеріалу агенту ФБР, що видавав себе за радянського шпигуна. На думку прокуратури, продаж даних доводить той факт, що Кота засвоїв секретну військову техніку КДБ в період з 1985 по 1990 рік, згідно з інформацією міністерства оборони США.

Читайте такожЕксперт розповів, як Києву потрібно вибудовувати відносини з адміністрацією Трампа

Brainwave Science видалила ім'я Коти з сайту компанії десь між четвергом і п'ятницею, коли видання Bloomberg News опублікувало звіт про зв'язки Флінна із фірмою, посилаючись на архівні дані Google. Члени перехідної команди Трампа не відповіли на прохання прокоментувати в п'ятницю ситуацію, у Кота також проігнорували повідомлення.

Адвокат Кота заперечує, що він мав будь-яке відношення до шпигунства, а сам Кота сказав Bloomberg, що кримінальні звинувачення були нерозумінням через патентний спір.

Bloomberg також цитує представника перехідної команди Трампа, який сказав, що Флінн не мав ніяких справ з Котом під час його роботи з Brainwave Science  і що він закінчив свою співпрацю з фірмою.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter