Спроба держперевороту у Чорногорії: видано ордер на арешт двох росіян

08:37, 28 грудня 2016
Світ
1808 0

Чорногорія видала міжнародний ордер на арешт двох росіян і трьох сербів, які нібито причетні до спроби державного перевороту з метою повалення уряду країни.

У Чорногорії готувався переворот / themoscowtimes.com

П’ять осіб перебувають у розшуку за підозрою у «терористичній» діяльності, що передбачала план убивства прем’єр-міністра країни і захоплення парламенту в день виборів у жовтні, передає Радіо Свобода.

Двоє росіян, як повідомляється, є членами російської військової розвідки і буцімто з території сусідньої Сербії здійснювали стеження за тодішнім прем'єр-міністром Чорногорії Міло Джукановичем.

Місцеві ЗМІ повідомили, що один із розшукуваних сербів – Неманья Рістіч, який з'явився на фотографії поруч з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим 12 грудня під час його візиту до Белграда.

Читайте такожПідозрюваного в підготовці перевороту в Чорногорії помітили разом з Лавровим (відео)

Кремль заперечує свою причетність до політики в Чорногорії, але активно підтримує місцеві політичні групи, які виступають проти пронатовського уряду.

Чорногорія отримала запрошення приєднатися до військового альянсу минулоріч, але рішення ще не ратифіковане кількома державами-членами.

Влада Чорногорії заявила, що немає доказів залучення високопосадовців Росії у змову проти НАТО. Близько 20 людей, в основному серби і росіяни, вже перебувають під вартою в Чорногорії за звинуваченням щодо такої ймовірної схеми.

У жовтні ЗМІ поширили інформацію про підготовку державного перевороту у Чорногорії. Серед організаторів були названі громадяни Росії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter