Мадрид призупинив автономію Каталонії та ввів пряме управління

17:39, 27 жовтня 2017
Світ
1428 0

Каталонія наполягає на проголошенні незалежності, в Іспанії вперше з 1978 року застосували 155 статтю Конституції.

Сенат Іспанії / REUTERS

Сенат Іспанії 27 жовтня проголосував за активацію статті 155 Конституції країни, яка передбачає введення прямого управління в Каталонії. За активацію статті 155 Конституції проголосували 214 депутатів. Проти висловилися 47 сенаторів, один утримався, передає Європейська правда.

Активація статті 155 Конституції Іспанії дає урядові повноваження "вживати всіх заходів, необхідних для примусу" регіону у разі кризи. В Іспанії статтю 155 застосовано вперше з 1978 року.

Читайте такожКаталонське місто оголосило короля Іспанії персоною нон грата

Раніше прем’єр Іспанії Маріано Рахой у своєму виступі в Сенаті Іспанії попросив сенаторів підтримати активацію статті 155 Конституції Іспанії, яка передбачає введення прямого управління в Каталонії.

Нагадаємо, парламент Каталонії на засіданні 27 жовтня проголосував за резолюцію про проголошення незалежності автономії від Іспанії. Голосування відбувалося таємно. Депутати від опозиційних фракцій залишили зал перед початком голосування, назвавши його незаконним.

В уряді Іспанії заявили, що звернуться до Конституційного суду з метою оскарження декларації про незалежність Каталонії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter