Опозиція Чилі вимагає створити будинок-музей Піночета

08:10, 22 січня 2007
450 0

Вимогу мотивують пошуком шляхів до єдності

Парламентські фракції та керівництво опозиційних партій Чилі зажадали від уряду країни заснувати будинок-музей Августо Піночета в приватному будинку, де екс-диктатор мешкав останні роки.

Як передає РІА «Новости» з посиланням на чилійське радіо, вимога опозиції стала реакцією на рішення кабінету міністрів Чилі оголосити національним пам`ятником державну резиденцію, яку займав перший президент-соціаліст Сальвадор Альєнде, який загинув під час військового перевороту 11 вересня 1973 року, підготовленого і здійсненого генералом А.Піночетом.

А.Піночет правил Чилі з 1973 по 1990 роки, встановивши в країні режим жорсткої диктатури. За офіційними даними, за час перебування генерала при владі загинули і зникли без вісти від 3-х до 4-х тисяч його політичних супротивників. Проте міжнародні правозахисні організації стверджують, що кількість жертв режиму досягає 40 тисяч осіб.

До моменту смерті 91-річного диктатора 10 грудня 2006 року в судах Чилі, Іспанії та інших країн розглядалося понад 300 позовів, що обвинувачували його в злочинах проти людяності, порушенні прав людини, геноциді, тортурах і організації таємних концтаборів.

Смерть А.Піночета спричинила масові хвилювання в Чилі, в ході яких постраждали близько 100 людей, і поглибила розкол між супротивниками і прихильниками колишнього диктатора. Фактично, чилійське суспільство дотепер залишається розколеним на два полюси.

Опозиція мотивує свою вимогу необхідністю пошуку "шляхів до єдності всіх чилійців".

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter