РФ виходить з Договору про відкрите небо \ фото REUTERS

Міністерство закордонних справ РФ почало "внутрішньодержавні процедури" щодо виходу країни з Договору про відкрите небо.

Читайте такожВлада США офіційно підтвердила вихід з Договору про відкрите небоЯк пояснили в російському  дипломатичному відомстві, це зроблено слідом за виходом США з угоди в листопаді 2020 року. На думку російської сторони, тим самим був істотно порушений баланс інтересів держав-учасниць, досягнутий при укладенні договору. 

У заяві російського МЗС також наголошується, що США вийшли з договору «під надуманим приводом», передає meduza.io.

Вихід США з Договору про відкрите небо

22 травня 2020 року стало відомо, що США вирішили вийти з Договору про відкрите небо, звинувативши Росію в порушенні положень документу.

22 листопада 2020 року держсекретар Майк Помпео повідомив про набуття чинності рішення про вихід США з Договору про відкрите небо.

23 листопада послідувала реакція Москви на вихід США з даного Договору. В Кремлі заявили, що шкодують про вихід США з Договору.

Що таке договір про відкрите небо

Договір про відкрите небо 0міжнародна угода, підписана 24 березня 1992 року в Гельсінкі представниками держав-членів ОБСЄ. Угода передбачає єдиний режим контролю за військовою діяльністю та озброєнням. Вона встановлює режим відкритого неба для забезпечення можливості учасникам угоди здійснювати обльоти територій один одного.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram