Європейська рада схвалила угоду про гарантії безпеки з Україною / фото УНІАН, Олександр Синиця

Європейська рада схвалила угоду про гарантії безпеки з Україною, повідомила міністерка закордонних справ Бельгії Аджа Лябіб під час прес-конференції. 

"Я хотіла б зазначити, що сьогодні вранці Рада ЄС схвалила проєкт спільного безпекового зобов'язання між Європейським союзом та Україною. І, звичайно ж, я маю згадати про відкриття переговорів про вступ до ЄС сьогодні вдень", – сказала вона.

Міністерка зазначила, що Бельгія вже готується до наступного саміту Європейської ради. Він має відбутися наприкінці поточного тижня в Брюсселі.

Відео дня

"Ця Європейська рада дасть повне уявлення про нашу підтримку України в усіх її проявах", – додала Аджа Лябіб.

Гарантії безпеки для України: останні новини

13 червня президент України Володимир Зеленський та американський лідер Джо Байден підписали безпекову угоду між США та Україною. Вона розрахована на 10 років.

В угоді сказано, що разі збройного нападу або загрози такого на Україну вищі посадові особи США та України зустрінуться протягом 24 годин, щоб провести консультації щодо заходів у відповідь і визначити, які додаткові потреби в обороні необхідні Україні.

Примітно, що цю угоду може бути скасовано, якщо президентське крісло після осінніх виборів у США отримає Дональд Трамп. Про це писало Politico. 

Вас також можуть зацікавити новини: