У Нагірному Карабасі 27 вересня поновилися бої / фото REUTERS

Сьогодні, 27 вересня, в Нагірному Карабасі відновилися бої між Вірменією та Азербайджаном. Обидві країни звинуватили одна одну у початку військових дій.

За словами військового оглядача Олексія Арестовича, військові дії в Карабасі ускладнюються гірською місцевістю, скельно-бетонними позиціями, які сторони створювали десятки років.

"Швидких результатів чекати не доводиться, а наскільки рішучими вони будуть - взагалі питання", - заявив експерт.

За його словами, цього разу "Азербайджан грає в гру, що забезпечена союзною Туреччиною - турецький контингент, що був введений деякий час назад до Азербайджану, страхує Баку від прямого втручання Москви в конфлікт".

"Воювати важко... Поки йдуть суперечливі повідомлення сторін про втрати і просування. Будемо спостерігати", - запропонував Арестович.

На карті, що опублікована експертом, коричневим кольором позначена територія Карабаху, гірчичним - територія Азербайджану, додатково захоплена Вірменією.

Війна за Карабах / фото Олексій Арестович, Facebook

Читайте такожНова війна за Карабах: що відбувається на кордоні Вірменії та Азербайджану (фото, відео)

Загострення в Нагірному Карабасі: що відомо

  • Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією через Нагірний Карабах почався в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР.
  • У 1991-1994 роках в регіоні тривав кривавий конфлікт, який закінчився підписанням протоколу про припинення вогню. Нагірний Карабах проголосив себе незалежною "республікою", але Азербайджан не визнав цього, вважаючи, що територію окупувала Вірменія.
  • Сьогодні, 27 вересня, в Нагірному Карабасі поновилися бої. Обидві країни звинуватили один одного на початку військових дій.
  • Влада Азербайджану заявила про загиблих під час обстрілу Нагірного Карабаху з боку Вірменії.
  • У Вірменії повідомили про знищення кількох вертольотів і безпілотників ЗС Азербайджану. За даними вірменської влади, Азербайджан також втратив три танки.
  • Туреччина вже заявила про підтримку Азербайджану у конфлікті з Вірменією.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram