Росіяни ошукали китайську компанію на 20 мільйонів доларів / фото ua.depositphotos.com

Китайська державна компанія зазнала збитків на $20 мільйонів через шахрайство з боку російських партнерів. Замовлена фірмою з Китаю партія міді просто зникла.

Про це пише Bloomberg. Зазначається, що компанія Wuchan Zhongda Group Co., обсяг продажів якої у 2023 році склав 580 мільярдів юанів (80 мільярдів доларів США), купила 2 000 тонн рафінованої міді у російського металургійного заводу. Замовлення мало бути доставлене минулого місяця. Проте, як стверджують джерела видання, воно так і не дійшло до порту.

Замість цього, метал був зареєстрований як набагато дешевший граніт і, ймовірно, опинився в Туреччині, згідно з записами судноплавної компанії, яка обробляла партію. Співробітники китайської компанії відвідали Росію, щоб розслідувати те, що сталося, однак вони не змогли визначити, де саме знаходиться вищезгаданий металургійний завод. 

Відео дня

Компанія Wuchan Zhongda, що базується у східній провінції Чжецзян, відмовилася від коментарів. І хоча цей епізод навряд чи матиме глобальні наслідки, він є останнім ударом по міжнародній торгівлі металами та її репутації.

Співпраця Китаю і Росії

Китайські банки створюють дедалі більше проблем російським імпортерам. Тепер, щоб прийняти товар через треті країни, необхідне підтвердження, що він не піде в Росію. І ці нововведення порушують популярну схему проведення платежів за поставки продукції в Росію через так звані "дружні" країни.

Раніше ЗМІ повідомляли, що спроби Москви укласти з Китаєм велику угоду щодо будівництва газопроводу "Сила Сибіру-2" зайшли в глухий кут. Причиною стали необґрунтовані, на думку Кремля, вимоги Пекіна щодо ціни та обсягів поставок.

Вас також можуть зацікавити новини: