Населення Грузії занепокоєне масовим приїздом росіян у країну / фото ua.depositphotos.com

Представниця "Єдиного національного руху" в Грузії Нона Мамулашвілі заявила, що наплив росіян, які тікають до Грузії від мобілізації, залишається суттєвою проблемою для країни. Майже 70% опитаних громадян занепокоєні масовим приїздом росіян у країну. Люди побоюються негативних наслідків цієї "міграції".

"З огляду на те, що зараз відбувається в Грузії, і яку ганебну політику веде наш уряд, я думаю, що це навіть не повністю показує ту картину, яка зараз є. Насправді проблема дуже серйозна, проблема життєво важлива, тому що країна, яка окупує 20% нашої території, плюс засилає сюди своє населення, яке безконтрольно живе на території Грузії, скуповує масово нерухомість і почувається дуже комфортно. Я думаю, що для країни, у якої така велика небезпека, як Росія, мати на своїй території громадян РФ у такій кількості – це небезпечно для безпеки Грузії", – розповіла Мамулашвілі в ефірі телеканалу FREEДОМ.

За її словами, той факт, що росіяни приїжджають як біженці до країни, територію якої окупують, – це оксюморон. 

Відео дня

"Країна окупувала у нас 20% території, і ці люди приїжджають до нас як біженці. Такого феномена я в житті не бачила в жодній країні. І знову ж таки, та маса, яка втекла і від санкцій, і від мобілізації, вона, звісно, першою прийшла в Грузію, тому що в нас кордон із цією країною", – додала вона. 

Мамулішвілі зазначила, що грузинський кордон перетнули вже 1,3 млн росіян. Біля 300 тисяч із них вирішили залишитися в Грузії. 

"300 тис. приблизно населення Росії – це приблизно 8%. Це вже меншість, якої навіть під час Радянського Союзу в Грузії не існувало", – наголосила вона.

На думку Мамулашвілі, росіяни, які тікають від мобілізації, не відчувають жодної відповідальності за дії та політику російської влади. Якщо вони біженці, то мають просити політичний притулок, але росіяни цього не роблять. 

"Вони просто тут перезимують і, швидше за все, тут і залишаться. Знову ж таки – це дуже небезпечно для безпеки Грузії. Але з огляду на те, що влада Грузії вже відкрито проводить проросійську політику, то вона відмовилася і закривати кордони, і запроваджувати візовий режим, і вживати будь-яких дій для того, щоб контролювати ту масу громадян РФ, які заходять на територію Грузії", – пояснила представниця "Єдиного національного руху" в Грузії.

Вона припускає, що цю ситуацію Росія надалі може використовувати проти Грузії. Крім того, росіяни не пристосовуються до життя в чужій країні, а вимагають таких самих прав, як у корінного населення.

Водночас Мамулашвілі підкреслила, що хоча грузинський уряд займає проросійську позицію, населення Грузії з Україною.

Наплив росіян до Грузії

Після оголошення у вересні про проведення "часткової мобілізації" в Росії, сотні тисяч росіян почали тікати з країни. Багато хто залишився у Грузії.

У січні 2023 року президент Грузії Саломе Зурабішвілі виступила різко проти відновлення прямого авіасполучення з Росією і зажадала посилити умови перебування росіян в країні. Також Зурабішвілі закликала уряд "серйозно вивчити питання напливу російських громадян" до Грузії, щоб врахувати і захистити безпеку і національні інтереси грузин. 

Водночас посольство України в Грузії допускає ймовірність евакуації українських громадян з країни після відновлення прямого авіаційного сполучення між Грузією та РФ і масового напливу росіян.

Вас також можуть зацікавити новини: