Передати Taurus Україні "не так легко" / колаж УНІАН, фото MBDA Deutchland, x.com/_FriedrichMerz

Німеччина не відправить Україні авіаційні ракети Taurus без узгодження цього питання з США. Таку думку в ефірі "Київ24" висловив оглядач DW Роман Гончаренко.

На його думку, якщо Фрідріх Мерц буде обраний канцлером Германії, питання Taurus доведеться узгодити з партнерами в Європі, але в першу чергу в Вашингтоні. Оскільки Німеччина не є ядерною державою, вона в оборонному плані сильно залежить від Сполучених Штатів.

"Оскільки США зараз намагаються закінчити війну Росії проти України, ведуть переговори з Москвою  та Києвом, думаю, що Берлін зачекає, чим ці переговори закінчаться та потім вирішуватиме питання Taurus", - сказав Гончаренко.

Відео дня

Він пояснив, що Німеччина перебуває під американською "ядерною парасолькою", на відміну від Франції та Британії, у яких є своя ядерна зброя. Тобто, Німеччина дуже вразлива, у неї  дуже вразлива та відносно слабка армія.

"Вона тільки но почала збільшувати свій потенціал. На це підуть роки. Тому Німеччина буде дуже обережно себе вести. І Фрідріх Мерц трохи пом’якшить свою риторику. Стане більш поміркованим в цих питаннях. Хоча з іншого боку – якщо Америка скоротить свою підтримку Україні, якщо переговори про припинення війни зазнають поразки, я думаю, що на Німеччину зросте тиск давати Україні більше зброї й в тому числі звичайно, Taurus", - сказав Гончаренко.

Він додав, що на Мерца є тиск ззовні – це президент США Дональд Трамп, але є тиск й з середини – це опозиційна партія "Альтернатива для Німеччини.

"Це ультраправа, правопопулістська  партія. Недавно її визнали повністю правоекстремісткою, що відповідно дає підстави для її можливої заборони. Зараз в Німеччині починається дискусія про це. Це дуже складне питання, на яке підуть роки й не факт, що німецька політика піде на цей крок, оскільки це зараз дуже впливова партія, яка посіла на виборах друге місце", - пояснив оглядач.

За його словами, окрім внутрішнього тиску, не слід забувати про погрози РФ, які добре чують у Німеччині.

"У Німеччині зберігається страх перед Росією. Страх, який має своє коріння, страх, який нікуди не дівається. Тим більше, що Німеччина не може покладатися вже на Америку, як це було десятки років", - пояснив оглядач.   

Останні новини про Фрідріха Мерца

Як писав УНІАН, нижня палата парламенту Німеччини (Бундестаг) провалила голосування за кандидатуру нового канцлера Фрідріха Мерца. За даними Taggesschau, під час першого туру лідер Християнсько-демократичного союзу набрав 310 голосів "За" з 316 необхідних.

Водночас коаліційні фракції ХДС/ХСС і СДПН у парламенті мають разом 328 місць. Йдеться, що це безпрецедентна ситуація в історії Німеччини – ще не було такого, щоб після виборів до Бундестагу та успішних коаліційних переговорів кандидат на посаду канцлера зазнавав невдачі під час голосування в парламенті.

Вас також можуть зацікавити новини: