У Держдепі США закликали всі сторони якнайшвидше відновити роботу з Мінською групою ОБСЄ з Карабаської проблеми / фото REUTERS

Держдеп США засудив ескалацію між Вірменією та Азербайджаном у Нагірному Карабасі.

Про це йдеться в заяві на сайті відомства.

Заступник держсекретаря Стівен Біган подзвонив міністру закордонних справ Азербайджану Джейхуну Байрамову і міністру закордонних справ Вірменії Зохрабу Мнацакяну і "настійно закликав обидві сторони негайно припинити бойові дії".

У Держдепі підкреслили, що владі обох сторін конфлікту слід «використовувати існуючі прямі канали зв'язку між ними, щоб уникнути подальшої ескалації і уникнути марної риторики і дій, які ще більше посилюють напруженість на місцях».

"США вважають, що участь в ескалації насильства з боку зовнішніх сторін була б вкрай марною і тільки посилила б регіональну напруженість", - йдеться в заяві.

У Держдепі США закликали всі сторони якнайшвидше відновити роботу з Мінською групою ОБСЄ з Карабаської проблеми, і заявили про готовність допомагати сторонам у пошуку мирного і довготривалого вирішення конфлікту.

Читайте такожЕскалація в Нагірному Карабасі: генсек ООН закликав негайно припинити бойові дії

Загострення в Нагірному Карабасі: що відомо

  • Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією через Нагірний Карабах почався в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабаська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР.
  • У 1991-1994 роках в регіоні тривав кривавий конфлікт, який закінчився підписанням протоколу про припинення вогню. Нагірний Карабах проголосив себе незалежною "республікою", але Азербайджан не визнав цього, вважаючи, що територію окупувала Вірменія.
  • 27 вересня в Нагірному Карабасі поновилися бої. Обидві країни звинуватили один одного на початку військових дій.
  • Влада Азербайджану заявила про загиблих під час обстрілу Нагірного Карабаху з боку Вірменії.
  • У Вірменії повідомили про знищення кількох вертольотів і безпілотників ЗС Азербайджану. За даними вірменської влади, Азербайджан також втратив три танки.
  • Туреччина вже заявила про підтримку Азербайджану у конфлікті з Вірменією.
  • Вірменія, Азербайджан і Нагірний Карабах ввели воєнний стан. У Вірменії та Карабасі оголошено мобілізацію.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram