У Вірменії запроваджують воєнний стан через конфлікт у Карабасі / фото  ria.ru

Влада Вірменії оголосила в країні воєнний стан і загальну мобілізацію. 

Про це у Facebook повідомив прем'єр-міністр країни Нікол Пашинян.

"Зараз за рішенням уряду в Республіці Вірменія оголошується воєнний стан і загальний військовий збір. Рішення набуде чинності з моменту публікації", - повідомив Пашинян.

Нагадаємо, раніше глава невизнаного Нагірного Карабаху Араїк Арутюнян ввів на території спірного регіону воєнний стан і оголосив загальну мобілізацію осіб старше 18 років.

Читайте такожНа кордоні Вірменії та Азербайджану зав'язалися нові бої: повідомляється про людські жертви

Загострення в Нагірному Карабасі: що відомо

  • Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією через Нагірний Карабах почався в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР.
  • У 1991-1994 роках в регіоні тривав кривавий конфлікт, який закінчився підписанням протоколу про припинення вогню. Нагірний Карабах проголосив себе незалежною "республікою", але Азербайджан не визнав цього, вважаючи, що територію окупувала Вірменія.
  • Сьогодні, 27 вересня, в Нагірному Карабасі поновилися бої. Обидві країни звинуватили один одного на початку військових дій.
  • Влада Азербайджану заявила про загиблих під час обстрілу Нагірного Карабаху з боку Вірменії.
  • У Вірменії повідомили про знищення кількох вертольотів і безпілотників ЗС Азербайджану. За даними вірменської влади, Азербайджан також втратив три танки.
  • Туреччина вже заявила про підтримку Азербайджану у конфлікті з Вірменією.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram