У Центрі крові ЗСУ відкрили оновлене відділення трансфузіології

15:23, 25 липня 2013
Військо
10 0

24 липня у Головному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь» відбулися урочисті заходи з нагоди відкриття оновленого відділення трансфузіології та експедиції Центру крові Збройних Сил України і передачі Посольством США в Україні двох сучасних медичних низькотемпературних морозильних апаратів «ХАЄР» для зберігання компонентів донорської крові.

Це відділення стало очікуваним подарунком всім військовослужбовцям, ветеранам Великої Вітчизняної війни, Збройних Сил та учасникам бойових дій, і значно покращить якість та рівень їх лікування.

– Без подібних сучасних медичних низькотемпературних морозильних апаратів «ХАЄР» сьогодні важко уявити функціонування будь-якого медичного закладу, – сказала, перерізавши червону стрічку до відділення, начальник відділу оборонного співробітництва Посольства США в Україні підполковник Тері Рушофф. – Впевнена, що і вам вони знадобляться.

За словами начальника центру крові Збройних Сил України – головного трансфузіолога Міністерства оборони України полковника медичної служби Анатолія Замкового, їх можна використовувати як для збереження свіжозамороженої плазми крові, так і для кріоконсервування еритроцитів.

Вони, як відомо, вкрай важливі для рятування людини, життя якої з певних причин «висить на волосині» і терміново потрібна донорська кров. Під дією кріоконсервантів та середньонизьких температур еритроцити можна зберігати до 10 років.

– Ці ж еритроцити можна використовувати у законсервованому стані і для збереження аутокрові, тобто конкретної людини, – зауважив Анатолій Дем’янович. – Подібна практика існує в багатьох країнах світу, зокрема, США, Німеччині, Великобританії. Адже це дозволяє зменшити кількість донорів, а також запобігти передачі гемотрансмісивних інфекцій, що передаються разом з кров’ю донора.

Американці давно і успішно використовують подібний метод зберігання крові. Особливо практичний він для тих військовиків, які сьогодні налагоджують мир у так званих «гарячих точках» планети.

– Ми хочемо реалізувати пілотний проект, спрямований на взяття крові у військовослужбовців, які відбувають до миротворчих місій, і її консервування, – зазначив полковник медичної служби Анатолій Замковий. – Помістивши плазму та еритроцитну масу у таку холодильну установку, її можна відправляти разом з підрозділом туди, куди відбуває і він. І в разі необхідності людина отримуватиме не донорську кров, а свою власну, здану заздалегідь. Але раніше про це годі було мріяти, а тепер, коли маємо два «ХАЄРИ», наші мрії, схоже, можуть матеріалізуватися. Щоправда, для цього потрібне ще деяке обладнання…

Тимчасово виконуючий обов’язки директора Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України полковник медичної служби Віталій Андронатій від імені військового відомства нашої країни та своїх колег щиро подякував пані Рушофф за морозильні апарати.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter