Яхта з російсько-українським екіпажем везе коньяк на Південний полюс

05:56, 17 грудня 2011
Різне
1069 0

"Скорпіус" іде на кілька рекордів

Яхта «Скорпіус» з російсько-українським екіпажем на борту, що здійснює похід до полюсів Земної кулі, взяла курс на Антарктиду.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив журналістам у Севастополі перший заступник голови міськдержадміністрації Сергій САВЕНКОВ, який є координатором походу.

«Після вимушеної стоянки в бразильському порту Ріо-де-Жанейро яхта «Скорпіус» узяла курс на Ушуая (Аргентина – УНІАН), звідки після короткого відпочинку і поповнення запасів моряки вирушать у море Роса, а потім до берегів Антарктиди», - сказав С.САВЕНКОВ.

За його словами, «заходження «Скорпіус» у Ріо-де-Жанейро було вимушеним: 9 листопада під час переходу через Атлантичний океан на яхті розірвалося надвоє одне з вітрил – генакер. Через чотири дні було пошкоджено ще одне вітрило - генуя. Після шторму виникли проблеми і з радаром. Тому екіпаж прийняв рішення зайти в бразильський порт для ремонту».

Як додав С.САВЕНКОВ, під час сеансу зв'язку з капітаном яхти Сергієм НИЗОВЦЕВИМ з'ясувалося, що екіпажу все ж таки вдалося полагодити за допомогою бразильських майстрів вітрила, одержати деталі для ремонту радара, і після випробувань вийти в океан.

За його словами, яхта вибилася з графіка переходу, тому зараз екіпаж намагається за рахунок збільшення ходу «вписатися» в графік і скоротить стоянку в Ушуая.

Як розповів С.САВЕНКОВ, С.НИЗОВЦЕВ повідомив про те, «що хоче пронести російський і український прапори Світовим океаном і поставити їх в Антарктиді, встановити світові рекорди». Тому, зазначив С.САВЕНКОВ, міськадміністрація «супроводжує цю яхту і сподівається, що вона благополучно завершить своє навколосвітнє плавання і повернеться до Севастополя».

Як повідомляв УНІАН, наприкінці вересня з Севастополя в навколосвітнє полярне плавання під вітрилами вирушила яхта «Скорпіус» з російсько-українським екіпажем на борту.

За словами капітана і власника яхти росіянина С.НИЗОВЦЕВА, мета плавання – «зробити два полярні кругосвітні плавання, навколо Антарктики і навколо Арктики, встановити кілька рекордів. Крім того, ми виконуємо кілька наукових завдань».

Бюджет експедиції становить 2 млн. євро. Автономність плавання яхти - 2,5 тисячі морських миль, вона оснащена сучасним устаткуванням, зокрема рятувальним.

Учасники експедиції планують побувати в українських полярників на станції «Академік Вернадський», везуть їм, зокрема, коньяк українського виробництва.

Повернення «Скорпіуса» до Севастополя заплановане на березень 2013 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter