Грейпфрути не можна поєднувати з низкою лікарських препаратів / колаж УНІАН / фото ua.depositphotos.com

Грейпфрутова дієта здобула популярність ще з 80-х років минулого століття. З того часу, вона не втратила своєї актуальності. Багато експертів стверджують, що така дієта допомагає схуднути на понад 5-10 кг, повідомляє портал Eat This, Not That

Що таке грейпфрутова дієта?

Грейпфрутова дієта - це дієта, яка передбачає вживання грейпфрута або грейпфрутового соку під час кожного прийому їжі. Прихильники цієї дієти стверджують, що унікальні ферменти фруктів допомагають спалювати жир, а інші вважають, що високий вміст клітковини допомагає приборкати апетит та менше їсти. Грейпфрути також наповнені вітаміном С та антиоксидантом, який підтримує здорову імунну систему. Так, дослідження National Library of Medicine показало, що люди з ожирінням, які споживали половину свіжого грейпфрута перед їжею, значно втратили вагу.

"Я помітила, що здуття живота стало менше, коли я випиваю склянку грейпфрутового соку вранці; це також допомагає позбутися жиру на животі", - поділилася результатами дієти дівчина у Тік Тоці з нікнеймом Iam_A.marie.

Відео дня

За її словами, звичка щоденно вживати грейпфрут допомогла їй скинути понад 6 кг за досить короткий проміжок часу.

Ризики грейпфрутової дієти

Багато експертів та лікарів наголошують, що надмірне споживання цих фруктів також має свої мінуси. Згідно з дослідженням U.S. Food & Drug, є чимало ліків, які у поєднанні з грейпфрутом чи його соком, можуть викликати побічні ефекти. 

"Грейпфрут містить сполуки, які можуть перешкоджати роботі ферментів, відповідальних за розщеплення деяких ліків у вашій травній системі. Коли це трапляється, ліки можуть не розщеплюватися належним чином, що призводить до підвищення рівня препарату в крові, ніж було заплановано. Це може збільшити ризик виникнення серйозних побічних ефектів", - йдеться у матеріалі. 

Для того, аби додати грейпфрут до свого щоденного раціону, варто проконсультуватися зі своїм лікарем, якщо ви приймаєте ліки для зменшення холестерину чи антидепресанти. 

Видання також наголошує, що, швидка втрата ваги, яку обіцяє ця дієта, часто є нестійкою і може призвести до втрати м’язів замість втрати жиру. Це тому, що організм розщеплює м’язову тканину для отримання енергії, коли не отримує достатньо калорій і поживних речовин з їжі, з'ясовується у ще одному дослідженні National Library of Medicine

Відповідно, така втрата м'язової маси може зашкодити вашому метаболізму, оскільки м’язи спалюють більше калорій у спокої, ніж жир. Таким чином, дієти для швидкого схуднення можуть призвести до уповільнення метаболізму в довгостроковій перспективі, пришвидшуючи відновлення ваги після повернення до звичного режиму харчування.

"Замість того, щоб покладатися на такі модні дієти, як грейпфрутова, найкраще зосередитися на збалансованих, стійких харчових звичках і регулярній фізичній активності для тривалої втрати ваги та загального здоров’я. Завжди проконсультуйтеся з медичним працівником, перш ніж вносити істотні зміни у свій раціон, особливо якщо ви приймаєте ліки", - підкреслює видання. 

Як правильноо худнути: цікаві новини

Як раніше писав УНІАН, найкраще допоможуть схуднути та збережуть серце - яйця. Цей продукт є чудовим джерелом рибофлавіну, заліза, цинку, фосфору, фолату і холіну. А в тих, хто з'їдав по одному яйцю на день, знижувався ризик серцевих захворювань та інсульту.

Крім того, дієтолог застерегла від поширеної помилки при схудненні. За словами доктора Рейчел Пол, жодна їжа не повинна бути "заборонена" і має бути доступна у будь-який час. Водночас вона наголосила, що краще як нагороду за схуднення обирати не їжу, а якісь цікаві для вас дії чи речі. 

Вас також можуть зацікавити новини:

"Вбивають" увагу та концентрацію: названо 5 небезпечних продуктів і напоїв

Неврологи назвали найкращі фрукти для здоров'я мозку

71-річна жінка каже, що перебуває у найкращій формі: 3 прості звички, що змінили її тіло