
Цвіль легко з'являється у ванній кімнаті, особливо, якщо нею регулярно користуються протягом дня. Деякі люди використовують для боротьби з цвіллю відбілювач, однак це не найкращий варіант.
Крейг Філліпс, експерт з ванних кімнат у Bathroom Mountain, заявив виданню Еxpress, що це може бути не тільки неефективно, а й погіршить проблему.
Хоча відбілювач може видалити цвіль з непористих поверхонь, він неефективний на пористих, таких як затирка та шпаклівка, які є поширеними у більшості душових.
"Відбілювач — це лише тимчасове рішення. Може здатися, що її вже немає, але він штовхає цвіль глибше в матеріал. Незабаром вона повертається ще гірше, ніж раніше", - каже Філліпс.
За його словами, кращим варіантом буде придбати тривідсотковий перекис водню, який не тільки буде ефективним, а й безпечним.
"Щоб ефективно боротися з пліснявою, повністю насочіть ділянку перекисом водню і дайте постояти принаймні 10 хвилин", - радить експерт.
Він зазначає, що для вертикальних поверхонь потрібно декілька раз розпилити цей засіб. Для глибшого очищення, змочіть кілька ватних кульок у розчині та покладіть їх на плями з цвіллю, щоб забезпечити ретельне просочення.
Водночас, визнає Філліпс, якщо цвіль в'їлась в ущільнювачі душової кабіни, немає розчину для чищення, який повністю її усуне.
"Після того, як цвіль увійшла в замазку, неможливо змусити її зникнути. Єдиний варіант – видалити старий герметик і повторно нанести новий", - пояснив експерт.
Щоб зупинити повернення цвілі, він радить усунути першопричину вологи. Зокрема, потрібно протирати стіни після приняття душу, щоб видалити зайву воду. Також можна покращити вентиляцію - встановіть потужну витяжку або тримайте вікно відкритим під час приняття душу.
Раніше УНІАН розповідав, які квіти вбивають плісняву.