Цей лайфхак допоможе вам заснути міцно і надовго / фото ua.depositphotos.com

У всіх скандинавських країнах люди вірять в ефективність "свіжого повітря" для міцного сну. Тому часто можна побачити ряди візочків, повних сплячих немовлят, припаркованих біля данських кафе. І тому шведські батьки рекомендують виносити маленьких дітей на балкон спати взимку.

Водночас, пише Inc.com, ідея "холодного сну" має наукове підтвердження.

Тепле, затишне ліжко може асоціюватися у вас із засинанням, але дослідження показують, що температура нашого тіла природним чином знижується, коли ми готуємося до сну.

Відео дня

"Коли ви збираєтеся лягати спати, ви відчуваєте холод. Це відбувається тому, що ваше тіло охолоджується, готуючись до сну. Ваше тіло відключає внутрішній термостат, щоб знизити температуру, тому що саме так наш організм готується до сну. Наш мозок хоче більш прохолодної температури, коли ми спимо", - пояснює невролог із Техаського університету в Сан-Антоніо і дослідник сну Океаніс Вау.

Дослідження показують, що зниження температури в спальні допомагає людям міцніше заснути, підштовхуючи організм до того, щоб трохи охолодитися перед сном. Температура в кімнаті від 15,5 до 20 градусів є ідеальною для максимальної кількості сну. Що вище піднімається термометр, то гірше люди сплять.

Звичайно, якщо зараз літо або ви живете на півдні, вам, можливо, доведеться ввімкнути кондиціонер, щоб опустити температуру в спальні до 20 градусів. Але особистий досвід людей і безліч досліджень свідчать про те, що це може бути вартим того. Охолодження спальні звучить дивно, але всі ознаки вказують на те, що цей скандинавський спосіб сну дійсно працює.

Раніше фахівці зі сну розповіли, що сон у теплій кімнаті може прискорити процес старіння.

Вас також можуть зацікавити новини: