Вживання занадто великої кількості цукру може мати згубні наслідки: від збільшення ваги і пов'язаних із нею проблем зі здоров'ям, хвороб серця, діабету 2 типу і ризику раку до старіння шкіри, прищів, депресії і нестачі енергії.
І, якщо ви перестанете вживати цукор, то тільки виграєте. Ви зможете краще контролювати вагу, рівень вашої енергії підвищиться, ви відчуєте себе краще в плані психічного здоров'я, шкіра скаже вам спасибі, і ви знизите ризик розвитку низки захворювань, пише Healthdigest.
Крім того, відмова від цукру може вплинути на якість вашого сну, ви будете спати якісніше. Згідно з дослідженням 2016 року, дієти з високим вмістом цукру можуть скоротити тривалість повільнохвильового сну. Повільнохвильовий сон, також відомий як "глибокий сон", має відновлювальний характер. Він впливає на ріст, пам'ять та імунітет. Згідно з дослідженням 2022 року, жінки, які споживали багато солодкого, загалом повідомляли про погану якість сну.
За даними вчених, високе вживання солодкого може призвести до погіршення якості сну, стрибків рівня цукру в крові, млявості та голоду. За словами клінічного психолога, що спеціалізується на розладах сну, доктора Майкла Бреуса, саме тут починається ефект доміно. Ви також можете відчути голод ночами, і прагнення до більшої кількості солодкого, щоб приборкати цей голод.
Він пояснив, що тіло інтерпретує цукор як енергію і готує вас до активності, тоді як насправді вам слід готуватися до сну. На думку клінічного психолога, поганий сон, спричинений цією надмірною стимуляцією, може збільшити неконтрольовані сигнали голоду і призвести до посилення тяги до солодкого.
Крім того, підвищується рівень цукру в крові, і збої, що виникають унаслідок цього, також можуть призвести до спраги та необхідності йти в туалет уночі. Це також може призвести до порушення сну. Крім того, "цукор споживає багато магнію, який регулює гамма-аміномасляну кислоту або ГАМК, нейромедіатор, відповідальний за заспокоєння нервової системи, а також сприяє розслабленню м'язів і виробленню мелатоніну, одночасно знижуючи рівень гормону стресу кортизолу. Усі ці функції допомагають заснути.
Крім того, надмірне вживання цукру може спричинити захворювання, що впливають і на сон. Наприклад, збільшення ваги є фактором ризику виникнення станів, пов'язаних зі сном, таких як апное уві сні. Ви задихаєтеся під час сну і у вас виникає безсоння через це порушення сну, ви можете відчувати денну сонливість, дратівливість і втому. Здоров'я серця також може впливати на сон. Наприклад, задишка є симптомом застійної серцевої недостатності, стану, який може бути викликаний поганим харчуванням, діабетом і збільшенням ваги, що може утруднити засинання і збереження сну. Люди з діабетом 2 типу також мають вищий ризик розвитку порушень сну. Безсоння також є дуже поширеним серед людей з гіпертонією.
Інші новини про шкоду цукру
Комплексна оцінка досліджень описала шкідливий зв'язок між хворобами та споживанням цукру. Зазначається, що до згубних наслідків вживання цукру належать ішемічна хвороба серця, ожиріння, діабет 2 типу, карієс та деякі види раку.