Жінка-довгожитель дала три поради для довгого та здорового життя / ua.depositphotos.com

Барбара Флейшман - колекціонерка творів мистецтва і членкиня ради директорів багатьох нью-йоркських культурних установ. Нещодавно вона відзначила свій 100-річний ювілей, але, як і раніше, бере участь у заходах і займається спортом.

В інтерв'ю Business Insider вона поділилася трьома звичками, які допомогли їй прожити таке довге й активне життя.

Бути зайнятою і постійно вчитися

У будинку для літніх людей, де зараз перебуває Флейшман, вона продовжує організовувати культурні заходи та бесіди для своїх співмешканців. Флейшман також продовжує навчатися в центрі для людей похилого віку.

Відео дня

В одному з досліджень 2016 року було встановлено, що постійна зайнятість, або наявність великої кількості справ і невеликої кількості вільного часу, пов'язана з поліпшенням пізнавальних здібностей у людей похилого віку, а також з поліпшенням пам'яті та швидшим опрацюванням інформації.

Згідно з іншим дослідженням, навчання з віком може допомогти зберегти когнітивні функції та уповільнити погіршення просторових навичок і пам'яті.

Робити вправи

За її словами, в дитинстві Флейшман не була "схиблена на фізичних вправах", але зараз вона почала займатися з персональним тренером, щоб поліпшити рівновагу, і "взяла це на озброєння".

Бути у формі - очевидний спосіб збільшити тривалість життя, а підтримання рівноваги - важлива складова цього процесу, оскільки воно допомагає запобігти падінню. Автори дослідження, проведеного 2022 року, виявили, що у людей старше 50 років менше шансів померти протягом 10 років, якщо вони можуть стояти на одній нозі понад 10 секунд, і дійшли висновку, що погана рівновага є показником коротшої тривалості життя.

Міцні стосунки

Вважається, що міцні стосунки є ключем до довголіття. Одне з досліджень показало, що ймовірність того, що жінки, які ведуть активне соціальне життя, доживуть до 85 років, на 41% вища, ніж у тих, хто був ізольований.

Дослідження також показують, що люди похилого віку, які займаються волонтерською діяльністю, частіше бувають фізично і психічно здоровими, більш щасливими і задоволеними.

Раніше 93-річний британець, який ходить до спортзалу та грає у водне поло назвав рецепт довголіття.

Вас також можуть зацікавити новини: