У радянських 'Жигулях' був датчик, призначення якого розуміли далеко не всі власники

В автомобілях "Жигулі" був датчик, призначення якого розуміли далеко не всі власники. Насправді він допомагав знизити витрату палива авто.

Як пише Autó és Motor на порталі Liked.hu, мова йде про економетр (економайзер). Це досить простий пристрій, у якому немає жодної електронної деталі.

Економетр є механічним вакуумметром із датчиком на приладовій панелі. Тонкий шланг з'єднує його з впускним колектором карбюраторного двигуна, а стрілка приладу реагує на вакуум, що створюється в цьому шлангу.

Відео дня

Коли поршні рухаються вниз, вони всмоктують паливно-повітряну суміш через частково закритий дросельний клапан. За дросельною заслінкою тиск падає нижче атмосферного, і прилад точно вимірює саме цю різницю, пояснили в Autó és Motor.

Економетр показує ступінь відкриття дросельної заслінки. Датчик складається всього з трьох кольорових зон – зеленої, жовтої та червоної. На холостому ходу та під час спокійної їзди стрілка стабільно залишалася в зеленій зоні, а під час більш динамічної їзди стрілка переходила в жовту, а потім і в червону зону.

У радянських 'Жигулях' був датчик, призначення якого розуміли далеко не всі власники

У Autó és Motor зазначили, що в зеленій зоні, наприклад, ВАЗ-2107 витрачав приблизно 6–8 літрів бензину на 100 км, а в жовтій – уже 9–10 літрів. У червоній зоні витрата палива могла становити до 14 літрів.

Цей прилад спонукав водіїв не натискати на газ з місця до упору, а прискорюватися плавно й поступово. Також він вчив водіїв вчасно відпускати педаль газу перед поворотами та червоними світлофорами.

Крім того, цей датчик також слугував безкоштовним діагностичним інструментом. Наприклад, при правильно прогрітому та справному двигуні на холостому ходу стрілка мала стояти абсолютно нерухомо, без найменшого коливання. Якщо ж стрілка починала "стрибати", це означало, що система десь всмоктує стороннє повітря.

У Autó és Motor додали, що цей прилад можна зустріти далеко не на всіх автомобілях ВАЗ. Навіть на перших серійних моделях ВАЗ-2107 у лівому верхньому куті приладової панелі ще розміщувався аналоговий датчик тиску масла, а вже в 1988 році "АвтоВАЗ" ухвалив рішення встановити на його місце економетр.

У Тернопільській області майстер створив унікальний автомобіль "Горинь"

Раніше автоблогер Roma Urraco розповів історію незвичайного саморобного автомобіля "Горинь", який створив майстер Ярослав Цимбровський із міста Збараж у Тернопільській області.

Робота над автомобілем розпочалася у 1980 році й тривала до середини 1980-х. Цей автомобіль отримав кузов зі склопластику та двері типу "крило чайки".

Вас також можуть зацікавити такі новини: