ЗМІ: Підключені до інтернету голуби стежитимуть за чистотою лондонського повітря

20:21, 16 березня 2016
Екологія
281 0

Компанії Twitter, DigitasLBi і Plume Labs of Paris домовилися про спільний проект з використання голубів для моніторингу рівня забруднення повітря в Лондоні.

REUTERS

На птахів одінуть спеціальні рюкзаки з підключенням до інтернету, які будуть передавати дані про стан атмосфери.

Про це повідомляє Лента.ру з посиланням на VentureBeat.

Читайте також Забруднений Китай почав закуповувати балони зі свіжим повітрям у Канади - The Telegraph

Датчики, які знаходяться в рюкзаках, замірятимуть рівень озону і діоксиду азоту в атмосфері. Результати моніторингу забруднення повітря будуть публікуватися в спеціально створеному для цього акаунті в Twitter. Крім того, голубиний патруль отримає свій власний веб-сайт, на якому можна буде відстежити місцезнаходження кожного птаха.

Кампанія покликана привернути увагу до проблеми забруднення повітря в Лондоні. Крім того, жителі міста стануть бета-тестерами проекту, який Plume Labs надалі планує істотно розширити.

У липні 2013 року інженери з Корнуельського університету розробили для птахів надлегкі електронні датчики, які отримують енергію під час польоту. В оптимальних умовах такий датчик виробляє близько 300 мілліватт електроенергії, що достатньо для живлення іншого обладнання в голубиному рюкзаку: модуля пам'яті, акселерометра і бездротового ресивера.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter