этот материал доступен на русском

Через глобальне потепління у найближчі 50 років, Лондон, Маямі та Одеса можуть піти під воду - екологи

11:28, 01 листопада 2018
Клімат
3568 0
Ілюстрація / REUTERS

Якщо людство продовжуватиме забруднювати планету парниковими газами і дозволить глобальному потеплінню підняти температуру на 2°C, то Нью-Йорк, Маямі, Мумбаї, Лондон і навіть південь України можуть опинитися під водою.

Такий прогноз опублікований в недавній доповіді Міжурядової комісії зі зміни клімату (IPCC), що діє під егідою ООН, повідомляє "Новое время".

В ньому 90 вчених із 40 країн закликають світових політиків і все людство утримати глобальне потепління до 2030 року на рівні 1,5°C. Інакше повернути назад викликані людською діяльністю зміни клімату буде дуже дорого, а то й зовсім неможливо.

Читайте такожЗменшення споживання м яса може стримати глобальне потепління (відео)

У 2016-му 197 країн підписали Паризьку угоду по клімату, взявши на себе зобов'язання не перегрівати планету більш ніж на 2°C. Однак тепер IPCC вважає гранично допустимою планку у 1,5°C. Причому вчені попереджають: якщо збережеться поточний рівень шкідливих викидів, світ чекає катастрофічне підвищення температури більш ніж на 3°C.

Щоб утримати підвищення температури в межах 1,5°C, людству до 2035 року потрібно витратити близько 2,4 трильйона доларів, підраховують вчені. Для порівняння: на 0,6 трильйона менше інвестували в енергетичний сектор всі державні і приватні компанії світу у 2017-му.

В Україні середньорічна температура вже зросла на 1,1°C, перевищивши показник глобального потепління. За прогнозами, в результаті кліматичних змін Одеса, Херсон, Бердянськ, Маріуполь, Феодосія та інші міста на півдні України можуть опинитися під водою.

Повну версію статті читайте в новому номері журналу "Новое время".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter