этот материал доступен на русском

ЄС виділить майже мільйон євро для реалізації в Україні проекту безпечного поводження з радіоактивними відходами

17:01, 21 листопада 2018
Ядерні відходи
267 0
Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива / фото УНІАН

Європейський Союз виділить 950 тис. євро для реалізації в Україні проекту «Визначення форм відходів, що забезпечують безпечну переробку, зберігання та захоронення проблемних радіоактивних відходів, які зберігаються на українських ядерно-енергетичних підприємствах» в рамках фінансованого ЄС Інструменту співробітництва в сфері ядерної безпеки.

Про це повідомляє прес-служба Представництва ЄС в Україні.

Згідно з повідомленням, даний проект є одним з трьох нових ініціатив, запущених ЄС цієї осені. Інші два - «Розробка плану геологічного захоронення РАВ в Україні і графіка його реалізації» і «Комплексна оцінка безпеки майданчиків щодо поводження з РАВ, які експлуатує держпідприємство «Радон», і проектування заходів щодо реабілітації проблемних сховищ».

«Головною метою цього 3-річного проекту є передача українським партнерам досвіду і можливостей для ефективного впровадження сучасних технологій і проектування відповідних установок для безпечної та економічно ефективної обробки і подальшого захоронення радіоактивних відходів, які зараз накопичуються і зберігаються на Запорізькій, Рівненській, Южно-Українській, Хмельницької та Чорнобильській атомних електростанціях», - сказано в повідомленні.

Читайте такожЄБРР припинив інвестувати в нові проекти сонячної енергетики в Україні

Зазначається, що бенефіціаром проекту є Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, представлене НАЕК «Енергоатом» і Державним агентством України з управління зоною відчуження. Кінцевими користувачами є Запорізька, Рівненська, Южно-Українська, Хмельницька і Чорнобильська АЕС, а також «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами».

Як повідомляв УНІАН, через Інструмент співробітництва в сфері ядерної безпеки (ІСЯБ) ЄС надав державній корпорації «Радон» близько 100 одиниць спеціалізованого обладнання та інструментів вартістю понад 3,3 млн євро для реагування на потенційні надзвичайні радіологічні ситуації.

Також ЄС у рамках проекту «Комплексна оцінка безпеки майданчиків щодо поводження з радіоактивними відходами, які експлуатує державна корпорація "Радон" і проектування заходів щодо реабілітації проблемних сховищ» надасть 1,4 млн євро держкорпорації "Радон" на підвищення безпеки сховищ радіоактивних відходів, розташованих поблизу Києва, Харкова, Дніпра, Львова та Одеси.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter