Роботи візьмуться за охорону Великого Бар'єрного рифу (фото, відео)

15:25, 09 вересня 2015
Порятунок видів
666 0

Зараз, за оцінкою вчених, площа пошкоджень на Великому Бар'єрному рифі становить близько 344 кв. км.

REUTERS

Відзначаючи тяжке становище Великого Бар'єрного рифа біля берегів Австралії, вчені назвали його головного ворога і руйнівника – морську зірку Acanthaster planci. Боротися зі шкідниками будуть спеціально створені автономні роботи.

Як повідомляє Naked-science з посиланням на Cnet, зараз, за оцінкою вчених, площа пошкоджень на Великому Бар'єрному рифі становить близько 344 кв. км. В цьому винні кліматичні зміни, шкідливі викиди, але найголовніший ворог рифу – морська зірка «Терновий вінець» з сімейства Acanthasteridae, що харчується поліпами рифоутворюючих коралів. Кожні кілька років відбувається спалах популяції морської зірки, зокрема за останні 50 років були зафіксовані три демографічних вибуху. В результаті, замість того, щоб прогнозовано збільшитися, кількість коралів на рифі знизилося приблизно на 50%.

Читайте такожВчені створили підводного дрона-компаньйона дайвера (відео)

Щоб боротися з бідою, в університеті Квінсленда побудували робота COTSbot, призначенням якого стане непримиренна боротьба з морською зіркою. Він буде автономно (без троса) патрулювати рифи під водою, виявляти ворогів і робити їм смертельну ін'єкцію жовчних солей зі своєї пневматичної руки. Морська зірка помирає протягом 24 годин. Перші ходові випробування COTSbot вже пройшли на Мортон-Бей, фахівці відзначили, що робот покаже перевагу перед ручним винищенням зірок дайверами. Один безперервний дозор COTSbot може тривати до 8 годин, в арсеналі у нього буде 200 ін'єкцій. Запуск робота в Великий Бар'єрний риф намічений на грудень поточного року.

Відео Feras Dayoub
Робот работает с Большим Барьерным рифом / Queensland University of Technology

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter