У Києві почнуть працювати всі ринки і ярмарки / фото УНІАН

З понеділка, 25 травня, в Києві почнуть працювати всі ринки і ярмарки, будуть зняті обмеження на доступ до спортивних, дитячих майданчиків в парках, скверах та на прибудинкових територіях.

Читайте такожЕксперти назвали продукти, які найбільше подорожчали в карантинний період

Як передає кореспондент УНІАН, про це заступник голови КМДА Петро Пантелєєв заявив 23 травня під час брифінгу за результатами засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо впровадження другого етапу ослаблення протиепідемічних обмежень.

"З 25 травня почнуть працювати всі ринки і ярмарки. Також 25 травня будуть доступні для використання спортивні, дитячі майданчики в парках, скверах і на прибудинкових територіях", - сказав він.

Крім того, за словами Пантелєєва, готуються до відкриття з 1 червня дитячі садки та школи для 11 класів для проведення ЗНО, установи професійно-технічної та вищої освіти для випускників та абітурієнтів, готелі, проте ресторани при них повинні бути закритими, спортивні школи, спортивні комплекси, фітнес-зали, але без роботи басейнів, пляжі та зони відпочинку.

"Крім того, з 1 червня ми відкриємо для відвідування кладовища. Рішення про роботу ТРЦ буде прийнято окремо. Це залежатиме від тенденції захворюваності", - зазначив заступник голови КМДА.

Як повідомляв УНІАН, з 22 травня Україна перейшла до адаптивної моделі карантину. Водночас уряд послабив загальнонаціональні обмежувальні заходи, але вони будуть діяти тільки в тих регіонах, де дозволяє епідемічна ситуація.

Ослаблення протиепідемічних заходів застосовується і припиняється на території регіону на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке приймається з урахуванням оцінки епідситуації та наявності в регіоні ознак для ослаблення протиепідемічних заходів, визначених постановою уряду. Рішення про ослаблення протиепідемічних заходів переглядається не рідше одного разу в сім днів з урахуванням результатів оцінювання поточної епідемічної ситуації в регіоні.

23 травня в КМДА заявили, що епідеміологічна ситуація у столиці відповідає введеним урядом критеріям для ослаблення карантину та повідомили про відновлення у звичайному режимі роботи громадського наземного транспорту і з 25 травня - роботи метро.