Китайська сторона зацікавлена в нарощуванні поставок / Ілюстрація REUTERS

Китай зацікавлений у збільшенні імпорту українських зернових і зернобобових культур, а також курятини та іншої харчової продукції з України.

Про це повідомила прес-служба Міністерства економіки за підсумками зустрічі міністра Олексія Любченка з послом КНР в Україні Фань Саньжунем.

Читайте такожУкраїнські тваринники можуть отримати доступ до нових ринків: список країн

"Міністр зазначив, що КНР залишається для України стратегічним торговельним партнером. Це підтверджує збільшення товарообігу між двома країнами в 2020 до 15,4 млрд дол. США (+20,5%). Вже за I квартал 2021 року торгівля зросла на 33,4% – до 4,2 млрд дол. США. Зокрема, китайська сторона зацікавлена в нарощуванні поставок української сої, гороху, ячменю, пшениці, м'яса птиці та іншої продукції", – йдеться в повідомленні.

Сторони також відзначили важливість підписання найближчим часом міжурядової угоди про поглиблення співпраці в галузі будівництва інфраструктури, зазначило міністерство.

"Такий крок дозволить почати підготовчу роботу для запуску інвестиційних проектів, у тому числі будівництва дороги М-22 Полтава - Олександрія і першої частини Київської окружної дороги - ділянки, вартість яких складе близько 1,1 млрд дол.",- сказано в повідомленні.

Також у Мінекономіки наголосили на важливості продовження роботи з розвитку вантажних перевезень у напрямку Китай - Західна Європа через територію України.

Крім того, китайська сторона підкреслила важливість реалізації міжурядової ініціативи України та КНР "Один пояс - один шлях". Йдеться про підготовку дорожньої карти для виконання програми співпраці між двома країнами в рамках спільного будівництва "Економічного поясу Шовкового шляху" і "Морського Шовкового шляху 21-го століття".

Експорт у Китай

Держпродспоживслужба також працює над збільшенням експорту в Китай української курятини, борошна, риби, яєць, яблук, лохини, черешні та цілого ряду інших сільськогосподарських продуктів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram