Україна і Китай обговорили розширення поставок агропродукції / REUTERS

Україна і Китай обговорили потенційну співпрацю і нові проекти сфері в промисловості, інфраструктури та агропромислового комплексу.

Читайте такожКитай відкрив свій ринок для української чорниці

Про це передає прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства за підсумками зустрічі міністра Ігоря Петрашка з послом Китайської Народної Республіки Фань Сяньжуном.

"Стосовно АПК, зокрема, йшлося про розширення номенклатури аграрної продукції на ринках Сторін та зростання обсягів торгівлі між Україною та КНР", - йдеться у повідомленні.

Петрашко підкреслив, що торгівля з Китаєм є стратегічно важливим напрямком для України.

"КНР - номер один за обсягом товарообігу серед партнерів України у світі (за умови, якщо ми розглядаємо торгівлю з ЄС як з окремими країнами). Потенціал співпраці величезний, тому ми всіляко підтримуємо поглиблення нашого торговельно-економічного співробітництва", - наводяться в повідомленні слова міністра.

За словами Петрашка, географічне положення України - важливий фактор для пошуку можливостей у трикутнику Україна-Китай-ЄС. Міністр додав, що зона вільної торгівлі з ЄС і початок торговельної лібералізації з Китаєм може надати в майбутньому істотні переваги в реалізації спільних стратегічних проектів.

Довідка УНІАН

Товарообіг України та КНР у 2019 році становив 12,8 мільярда доларів, що на 30,5% більше, ніж роком раніше.

За 6 місяців 2020 року товарообіг між країнами зріс до 6,6 мільярда доларів, що на 21,4% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram