этот материал доступен на русском

ДТЕК не є монополістом — голова АМКУ

13:09, 30 січня 2019
Енергетика
271 0
АМКУ: ДТЕК не є монополістом / bykvu.com

Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв 29 січня в ефірі програми «Тема дня» (канал — UA:Перший) заявив, що з точки зору АМКУ компанія ДТЕК не є монополістом на електроенергетичному ринку. 

«Само по собі факту наявності значної ринкової частки недостатньо. Ринок електроенергії зараз – регульований, з обмеженою конкуренцією. В умовах обмеження конкуренції НКРЕКП, ми не можемо казати про те, що суб’єкт зловживає монопольним становищем, коли всі комерційні рішення замість нього приймаються державними (органами — ред.)» - заявив Ю.Терентьєв.

У поточній моделі ринку електроенергії обсяги відпуску електроенергії встановлює Міністерство енергетики та вугільної промисловості, диспетчеризацію здійснює державне підприємство «Укренерго», єдиним покупцем виступає державне підприємство «Енергоринок», а ціни встановлює Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

У грудні 2018 року АМКУ дійшов висновку, що ДТЕК має ринкову владу на ринку електроенергію, але не має можливостей нею скористатися. Справа щодо можливого монополізму ДТЕК була закрита. Розслідування АМКУ розпочалось у 2015 році й тривало три роки. Згідно звіту АМКУ у 2015-2017рр. частка групи ДТЕК у виробництві електроенергії не перевищувала 26%.  

«Казати про те, що компанія зловживає монопольним становищем, не можна» - заявив 29 січня голова АМКУ в ефірі UA:Перший.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter